Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Лубенській галереї мистецтв діє благодійна виставка картин на підтримку ЗСУ

Організація етапів виставки, як розповідає її кураторка, молодший науковий співробітник Лубенської галереї мистецтв Людмила Кошлай (наразі, триває вже третій етап) зайняла деякий час, довелось особисто домовлятись з кожним художником та почекати поки принесуть картини. Експозицією цікавиться багато гостей, часто йдучи додому з чудовим художнім твором, а рухає корисну ідею постійна активна діяльність у фейсбуці (публікації з картинами, запрошенням до перегляду всієї виставки). В проведенні  виставки допомогли всі співробітники галереї.

“До цього весною продавала свої маленькі картини з квітами для допомоги захисникам, а вже коли почала працювати в галереї, то ідея виросла в більш потужний проєкт. Ініціювали цю благодійну діяльність художники, які так щиро відгукнулися на пропозицію допомогти ЗСУ! А галерея мистецтв гостинно надала місце. Це по суті не продаж картин – цілком благодійна акція для наших захисників”, – говорить художниця, кураторка благодійної виставки Людмила Кошлай.

Перший етап виставки пройшов у червні 2022 року, тривав близько 20 днів. Зібрали 10 000 гривень. Картини передавали за пожертви у 500, 1000 гривень – це далеко не їх ринкова вартість. З самого початку було актуальне питання куди підуть ці кошти і чи буде конкретна ціль (щось придбати за ці кошти). Але художники вирішили передати кошти благодійній організації для їх подальшої діяльності: закупівлі тканин, для відшиву комплектуючих для захисту, закупівлі необхідного дрібного обладнання (наприклад біноклів), допомоги в зборі коштів на автівку для захисників, їжі і багато чого іншого. У липні було вирішено продовжити цю акцію, бо роботи ще залишились – це другий етап благодійної виставки для допомоги захисникам України. З реалізації маленьких етюдів зібрали ще 7 000 гривень. І в серпні проводиться третій етап – плануємо  зібрати суму більше 10 000 гривень.

Кошти з першого етапу були передані 24 червня у сумі 10 036 гривень та другого 22.07.2022 в сумі 7 050 гривень голові БО “БФ Melek” Ірині Подфедько. З третього етапу кошти також будуть передані художниками Полтавщини благодійним організаціям.

Роботи надали близько 35 митців – лубенські і долучились художники з Пирятина. Конкретної тематики в виставці не було – пейзажі, натюрморти, квіти. Нажаль, зараз частина художників припинили свою діяльність через війну в країні, зростання цін матеріалів, і враховуючи складну економічну ситуацію, важко сказати про подальшу діяльність художників і подібні виставки.

“Можу сказати особисто за себе, коли благодійність приходить – залишається на все життя. І якщо комусь буде необхідна допомога в організації та проведенні благодійної виставки, мене можна знайти у фейсбуці”, – пропонує кураторка благодійної виставки, художниця Людмила Кошлай.

“Хочу висловити величезну подяку “Галереї мистецтв” за їх небайдужість та талант. Ми БФ”Благодар життя”  разом з БО “БФ Melek” завітали до них і отримали допомогу в сумі 11000 (по 5500 гривень). Кожна благодійна організація виконує певні обов’язки та завдання. Звернень надзвичайно багато і потреба в коштах є постійно. Друзі, долучайтесь! Допомогти нашим воїнам ЗСУ ви можете, придбавши картину в галереї, бо ж кошти виручені будуть передані на наші фонди. Ми віримо в перемогу. Слава Україні!”, – поділилась на своїй сторінці у фейсбуці волонтерка Дарина Гермаш.

Марія Бойко

Фото: Людмила Кошлай

Система Orphus Поделиться на fb