Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Продукти харчування, ліки, теплі речі: Полтавщина отримала 20 тонн гуманітарної допомоги

Полтавська область отримала 20 тонн гуманітарного вантажу від Міжнародного Благодійного Фонду Help Heroes Of Ukraine. Це перша допомога від цієї організації. Серед вантажу – засоби гігієни, продукти харчування, медикаменти, теплі речі.

Про це повідомила заступниця начальника Полтавської обласної військової адміністрації Катерина Рижеченко.

“В Україні офіс фонду Help Heroes Of Ukraine базується у Львові. Ми звернулися до них за допомогою, і вони відгукнулися на наше прохання щодо забезпечення підтримкою внутрішньо переміщених осіб. Ми дуже вдячні за допомогу, і вже сьогодні отримали пропозицію про наступну партію гуманітарного вантажу. Полтавщина потребує такої підтримки для внутрішньо переміщених осіб, які вже зараз перебувають у регіоні, та для тих, хто прибуватиме до області”, – зазначила Катерина Рижеченко. 

Теплі ковдри, пледи, шоколадне печиво, мило та гель для прання отримали жителька Донецька Наталія Просєкова з чоловіком. Жінка згадує, як 8 років тому її родина з вагітною дочкою переїхали в Харків. Там народилася онучка. У місті вони проживали до лютого 2022 року.

“Коли почалися обстріли Харкова, ми тиждень із родиною жили у підвалі, потім у березні волонтери допомогли нам виїхати в Полтаву. Спочатку ми проживали у школі, потім переїхали до ліцею, де умови проживання кращі та є харчування. У Полтаві нас зустріли привітно. Така гуманітарна допомога є дуже важливою. Ми з чоловіком – пенсіонери. Хоч харчуємося безкоштовно, маємо потреби у речах, бо як виїжджали взимку, брали речей небагато. Їжу теж потрібно купувати та речі для онуки. Вдячні всім країнам, організаціям і волонтерам, які допомагають і підтримують українців у цей непростий час”, – розповіла переселенка Наталія.

Вдруге в Полтаві й жителька з Донецька Юлія Селіванова. Вперше сюди переїхала в 2014 році з сином. Потім із надією, що скоро все закінчиться, повернулися додому, переїхали до Слов’янська.

“Події у лютому цього року знову змусили переїхати в Полтаву. В таких ситуаціях, коли ти просто рятуєш життя, речей із собою береш мінімум. Потім перед тобою постають питання де поїсти, взяти посуд, білизну, інші речі першого вжитку. Люди опиняються в різних ситуаціях, тому будь-яка допомога – це неймовірна підтримка. Дякую всім небайдужим”, – розповіла Юлія.

Усі речі надійшли до гуманітарного штабу ОВА, їх роздадуть у громади залежно від потреб. Уже за два тижні на Полтавщину має прибути ще один гуманітарний вантаж від фонду Help Heroes Of Ukraine.

Нагадаємо, на сьогодні у Полтавській області офіційно перебуває 195 тисяч вимушених переселенців. Ще підготували близько 10 тисяч місць для тих, хто евакуюватиметься із Донеччини та Харківщини.

Фото: Полтавська ОВА

Система Orphus Поделиться на fb