Ви тут:
Суспільство Україна 

“Нам стільки не потрібно”: Олександр Ткаченко назвав кількість вулиць імені Пушкіна в Україні

В Україні досі існує орієнтовно 400 вулиць імені Пушкіна.

Про це заявив у інтерв’ю онлайн-медіа “Свідомі” Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“В Україні досі є орієнтовно 400 вулиць імені Пушкіна. Нам стільки не потрібно”, – зазначив міністр.

Також окреслив свою позицію щодо пам’ятника Єкатерині ІІ.

“Щодо пам’ятника Єкатерині ІІ в мене очевидна думка: навряд його потрібно залишати. Проте це першочергово має бути рішення одеських депутатів з відповідним зверненням до нас. Якщо воно надійде – не сумнівайтеся, ми дамо згоду”, – сказав Олександр Ткаченко.

Міністр наголосив, що для знесення пам’ятника є законна процедура.

“Якщо пам’ятка належить до списку місцевої культурної спадщини, то місцева влада подає до нас рішення щодо винесення її з цього списку. У такому випадку пам’ятник можуть перенести на якусь алею радянських пам’ятників чи віддати до музею. Тобто не обов’язково трощити. Якщо це національна пам’ятка, то вносимо пропозицію до Кабміну, де ухвалюється відповідне рішення. Ми просимо місцеві органи влади вирішувати, зважаючи на думки експертів, але також і на місцеві традиції чи історії, пов’язані з тим чи тим місцем”, – розповів він.

Олександр Ткаченко додав, що Міністерство підтримує процес декомунізації, утім, не може наказувати закладам культури, що їм робити.

“Треба діяти відповідно до закону і не забувати, що ми толерантна європейська держава, а тому відмова від радянської спадщини має відбуватися прозоро з обговоренням експертів та з урахуванням нюансів регіонів”, – наголосив Міністр та додав, що у МКІП створена та вже працює рада експертів з декомунізації та дерусифікації.

Система Orphus Поделиться на fb