Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині госпітальний округ сформують 14 лікарень

Україна розпочала формування спроможної мережі медичних закладів. Зокрема, Полтавський госпітальний округ сформують 14 медичних закладів. З них 2 лікарні визначено як надкластерні, 6 кластерних та ще 6 лікарень стануть загальними.

Про це повідомили у КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради”.

“Створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити українців якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам. Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який в свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні”, – йдеться у повідомленні.

Загалом, реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоров’ям – пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги. Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіо центри. Адже наразі, в Україні, щороку лише від інсультів помирає 30 000 пацієнтів, саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу.

Після формування госпітальних округів, пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.

Нагадаємо, що на початку липня Верховна рада України ухвалила законопроект №2347, який запускає наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі лікарень.

Перейти до вмісту