Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

“Мистецтво проти гармат”: у Полтаві триває проєкт Мистецького штабу

Проєкт Мистецького штабу – це об’єднання ініціативних та небайдужих митців Полтавщини: художників, скульпторів, акторів, музикантів. 

Мистецький штаб створили на початку повномасштабного вторгнення росії. Адже в кожного свій фронт, стверджує художник Андрій Гордієнко. Мета проєкту – допомогти тим, хто зараз боронить Батьківщину від загарбників. А також популяризувати мистецький рух в Полтаві. 

“Не легко було зібрати людей. Навіть свої друзі-митці не хотіли в цьому брати участь. Які виставки… та війна… та робота. Дуже багато було “відмовок”. У деяких не було фарб, тому допомагали чим могли. Але врешті-решт мали дуже успішну першу виставку. Перший млинець не був нанівець”, – розповів куратор виставки Андрій Гордієнко.

За цей час було проведено сім виставок різних художників з різних стилів та жанрів. Перші виставки проводили в торгових центрах. Тож полтавці мали можливість не лише помилуватись, а й придбати картини. 

На цій виставці, яка проходить у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, представлено 45 робіт: Андрія Гордієнко, Ігоря Гречка, Максима Юхно, Дениса Городничого, Марини Рожнятовської, Олени Зозулі, Ярослава Терновського, Володимира Боцмана та інших. 

Виставка триватиме до 13 серпня. 

Усі роботи мають різний напрямок, жанр та техніку виконання. Наприклад, скульптура Володимира Боцмана присвячена героям Азовсталі, де корпус тіла зроблений з дерева із кам’яними білими вставками, а за спиною позолочена арматура. А Ігор Грек працює під гаслом “Роздавимо клятих орків шаром фарби”. Його роботи знаходяться в приватних колекціях Польщі, Туреччини, Саудівської Аравії. 

“Дівчина з Зінькова Інна Лисик працює бібліотекарем. Сама нам написала, десь знайшла. Передала свої роботи і головне, що це було для неї поштовхом – вона і далі почала малювати. Ми на першій виставці продали дві її роботи. Вони в неї такі світлі, позитивні, українські. І це подобається людям”, – зазначив Андрій Гордієнко. 

За весь час існування проєкту зібрали і передали понад 350 тисяч гривень на потреби ЗСУ. Колекція картин та скульптур налічує понад 100 робіт різних виконавців. 

Організатори розповіли, що вже “підключаються” люди з інших міст, в особливості митці з Дніпра та Харкова. Мають ще багато планів на майбутнє. 

Система Orphus Поделиться на fb