Ви тут:
Суспільство Україна 

В «Охматдиті» вперше провели тотальне опромінення тіла та трансплантацію кісткового мозку дорослій пацієнтці

На початку року у Національній дитячій лікарні запрацював найсучасніший в Україні лінійний прискорювач електронів Elekta Synergy S Agility. Апарат застосовується для пацієнтів з лейкозами, лімфою, множинною мієломою, апластичною анемією, пухлинами, а також перед трансплантацією кісткового мозку. Поява такого пристрою дозволяє фахівцям «Охматдиту» надавати медичні послуги на рівні найкращих спеціалізованих клінік світу за принципом all under the roof (все під одним дахом). Раніше пацієнтам доводилося робити опромінення в одному закладі, трансплантацію кісткового мозку – в іншому. А подекуди навіть у різних країнах.

Про це у Facebook повідомив нардеп, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький

Цього року керівництво лікарні планувало розширення методик променевої терапії для дітей. Але війна змінила плани. Фахівці «Охматдиту» почали проводити трансплантації кісткового мозку дорослим та отримали від МОЗ відповідну ліцензію. Вже четверо дорослих пацієнтів пройшли пересадку кісткового мозку.

37-річна медсестра Любов з Ніжина лікувалась від лейкемії у Чернігові та Черкасах. В «Охматдиті» процедура тотального опромінення зайняла 65 хвилин. Променева терапія підготувала пацієнтку для подальшої необхідної пересадки кісткового мозку. Донором стала 13-річна донька Любові.

Наразі пацієнтка почувається добре. Наприкінці минулого тижня її виписали з лікарні. Далі вона продовжуватиме лікування амбулаторно.

Лікування для жінки було безкоштовним, адже ми передбачили у Держбюджеті кошти на пілотний проєкт з трансплантації, а Програма медичних гарантій (зокрема пакет НСЗУ лікування онкохворих) навіть під час війни фінансується в повному обсязі.

Система Orphus Поделиться на fb