Ви тут:
Суспільство Україна 

Річковий теплохід переробили на десантний катер для оборони на Дніпрі

Катери і малі кораблі, що вже входять до річкового дивізіону на Дніпрі, виконують різнопланові завдання.

Один з катерів, що входить до складу українського військового дивізіону на Дніпрі, був переобладнаний з цивільного річкового теплохода.

Як пише ЦТС, про це розповіли в фонді “Повернись живим”, який збирає кошти на допомогу з технічним забезпеченням річкової компоненти ЗСУ.

“Ми стоїмо на палубі великого десантного катера, який переобладнали з цивільного річкового теплохода. Тепер він входить до новоствореного дивізіону ВМС України, що відповідає за ділянку Дніпра та інші водойми української Півночі”, – розповіли в Фонді.

“Річковий військовий дивізіон – це передовсім про нестандартне мислення та креативність. Українські катери і малі кораблі, адаптовані до бойових дій на внутрішніх водоймах, виконують дуже різні, часто ризиковані та унікальні задачі, про які розповідати зарано через їхню секретність. І головне: річкові операції ВМС України вже помітно вплинули на перебіг цієї війни”, – говориться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше командувач Військово-морських сил України віце-адмірал Олексій Неїжпапа заявив про плани створення на Дніпрі річкової флотилії.

Формування першого річкового дивізіону почалося у березні. Щоб сформувати бойову одиницю, частину річкового флоту передали до управління військових. На звичайні річкові катера встановили озброєння, і тепер вони належать до ВМС України. Військові моряки говорять, що хоча ці судна не нові, але гарно показують себе на річках.

Сформований дивізіон виконує завдання у підпорядкуванні сил оборони Києва для забезпечення підтримки сил у прирічкових операційних районах, які діють біля Дніпра.

Система Orphus Поделиться на fb