Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Профільна комісія підтримала внесення змін до Регламенту Полтавської обласної ради восьмого скликання

6 липня відбулось засідання постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО.

У засіданні, яке вів голова постійної комісії Микола Кульчинський (працював в онлайн режимі), взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький (працював в онлайн режимі), перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови обласної ради Лілія Руроєва, депутати обласної ради: Володимир Ярошенко, Микола Бондар і Світлана Тарашевська (працювали в онлайн режимі), заступник керівника апарату ‒ керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів обласної військової адміністрації та виконавчого апарату обласної ради.

На початку засідання Олександр Біленький прозвітувався про свою роботу як голови обласної ради за період з 27 листопада 2020 року по 31 грудня 2021 року та аргументував важливість внесення змін до Регламенту обласної ради восьмого скликання.

«Війна, на жаль, перекреслила всі сподівання. Але наша з вами діяльність у 2021 році – була історією успішного економічного зростання Полтавської області. Вдячний кожному з вас, колеги, за підтримку важливих рішень, завдяки яким нам вдалося реалізовувати чимало важливих проєктів, – зазначив голова обласної ради. – Звісно, є наша віра і впевненість, що перемога буде найближчим часом. Але після подій у Кременчуці ми дещо змінили своє бачення щодо проведення сесій обласної ради. Нині необхідно змінити регламент, щоб була можливість організовувати пленарні засідання дистанційно».

Проєкт рішення обласної ради «Про звіт голови за період з 27 листопада 2020 року по 31 грудня 2021 року» був схвалений комісією. Потому депутати обговорили й підтримали питання щодо внесення змін до Регламенту Полтавської обласної ради восьмого скликання. Відповідним проєктом рішення пропонується у разі оголошення на території України, Полтавської області воєнного стану місце проведення сесій обласної ради (яке не розголошуватиметься та не публікуватиметься) визначати розпорядженням голови обласної ради. Також у проєкті передбачена можливість проведення в умовах воєнного стану сесій обласної ради із застосуванням режиму відеоконференції.

Знайшли підтримку у членів комісії проєкти рішень обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради» та «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення громадян України робочими місцями», ініційоване депутатом обласної ради Володимиром Ярошенком.

Також депутати схвалили внесення змін до регіональної програми інформатизації «Цифрова Полтавщина» на 2021 – 2023 роки. Як доповів заступник начальника відділу цифрової трансформації Управління інфраструктури та цифрової трансформації Полтавської обласної військової адміністрації Сергій Коломоєць, метою проєкту рішення є підвищення безпеки Полтавської області під час воєнного стану, покращення оглядових можливостей на території області, що забезпечить оперативне реагування відповідними посадовими особами та прискорить реагування на надзвичайні ситуації та прийняття оперативних рішень.

 

Окрім цього, комісія підтримали внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2021 – 2023 роки, якими, зокрема, передбачаються витрати на розробку, інсталяцію, налаштування системи поіменного електронного голосування.

Насамкінець депутати затвердили звіт про роботу комісії за період 2020 – 2021 років.

Система Orphus Поделиться на fb