Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Представники Полтавського обласного центру соціальних служб пройшли навчання тренерів за курсом ВООЗ “Самодопомога Плюс”

На виконання Національної програма психологічної допомоги населенню, що постраждало внаслідок воєнних дій агресора, Мінсоцполітики спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров՚я ініціювало проведення навчання тренерів за курсом ВООЗ “Самодопомога Плюс” (Self-Help Plus, SH+), участь у якому взяли фахівці із соціальної роботи Полтавського обласного центру соціальних служб.

Про це повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко.

У рамках триденного навчання, представники центру теоретично та  практично опрацювали засади групових курсів управління стресом, етику роботи фасілітатора, освоєння навичок надання підтримки в ситуаціях підвищеного ризику, світові практики подолання наслідків перебування в шокових ситуаціях. Окрім отриманого методичного матеріалу, який цінний для використання в подальшій роботі, протягом 6 місяців для учасників буде організовано серію сесій та надано технічну підтримку по впровадженню інтервенцій.

Психічне та фізичне здоров’я є нероздільними та взаємопов’язаними категоріями, бо при негативному впливі на один аспект – наслідки завжди знайдуть відображення в іншому. Тому надзвичайно важливо, не ігнорувати психологічні виклики та випробовування, які поставила перед Україною повномасштабна війна, а докладами максимум зусиль задля забезпечення психічного здоров’я населення – як міцного фундаменту гармонійної сім’ї, суспільства та країни. На жаль, переважна більшість українців сьогодні перебувають в постійному стресі через тривогу за своє життя, майбутнє, безпеку своїх близьких, кардинальну зміну життєвого устрою, тому саме під час війни увага до психічного здоров’я громадян та превенція розладів психіки повинна бути на особливо високому рівні, так як це впливає на загальну картину життя соціуму.

Працівники сфери надання соціальних послуг та соціальної роботи – фахівці із соціальної роботи, соціальні працівники, психологи, одні з перших долучаються до надання допомоги та підтримки постраждалим особам, вразливим категоріям осіб, особам / сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Значна частина соціальних послуг містить завдання з надання психологічної підтримки людині.

Довідково: Курс Self-Help Plus (SH+) був розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) як груповий курс управління стресом, що складається із п’яти занять. Він підходить для всіх випадків, коли є групи населення, що постраждали від вкрай несприятливих умов. Його можна використовувати для подолання психологічного страждання у дорослих, незалежно від того, чи є у них  діагностоване психічне захворювання, і було доведено, що він запобігає виникненню психічних розладів у дорослих.

Курс SH+ містить попередньо записані аудіозаписи та ілюстрований посібник для навчання навичок управління стресом. Цей інноваційний формат дозволяє неспеціалістам під наглядом пройти короткий тренінг з питань курсу SH+, а потім провести його для великих груп людей (наприклад, приблизно до 30 осіб одночасно).