Ви тут:
Освіта Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавська академія неперервної освіти ім. М.В. Остроградського та Луганський національний університет імені Тараса Шевченка підписали угоду про співпрацю

27 липня 2022 року відбулося підписання Угоди про співпрацю між Полтавською академією неперервної освіти ім. М.В. Остроградського та Державниим закладом «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». Угоду підписали директор ПАНО ім. М.В. Остроградського Віталій Зелюк та ректор ЛНУ ім. Тараса Шевченка Олена Караман. У предметі договору – співпраця в освітній, науковій і соціокультурній діяльності.

Угода, зокрема, передбачає співпрацю в  розбудові якісного освітнього середовища у сферах вищої освіти та підвищення кваліфікації в умовах війни та післявоєнної відбудови, спільну розробку освітніх та наукових проєктів, спрямованих на розвиток освіти та післявоєнну розбудову освітньо-наукової спільноти Полтавської та Луганської областей України.

Окрім того, угодою передбачено спільне проведення наукових, науково-практичних конференцій, «круглих столів», симпозіумів; роботу авторських колективів для розроблення монографій, підручників, посібників; організацію спільної видавничої діяльності, взаємне долучення до редакційних колегій наукових видань.

Згідно з текстом угоди, співробітники обох закладів братимуть участь у читанні лекцій, спецкурсів, проведенні семінарських і практичних робіт у іншої Сторони, здійснюватимуть взаємний обмін науковою інформацією, сприятимуть взаємній підтримці молодих вчених, будуть залучені до наукового керівництва підготовкою дисертаційних досліджень науковців, організовуватимуть спільні мистецькі, творчі акцій, фестивалі.

 Нагадаємо, що 2014 року ЛНУ ім. Тараса Шевченка був евакуйований з Луганська в Старобільськ, а факультет іноземних мов і навчально-науковий інститут культури і мистецтв перемістилися у Полтаву. 24 лютого 2022 року колектив був змушений виїжджати й зі Старобільська. Управління університетом перенесли в Полтаву – ректорат та приймальна комісія ЛНУ імені Тараса Шевченка розміщені у будівлі Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського. У Полтаву переїхала і частина колективу та студентів.

Директор ПАНО ім. М.В. Остроградського Віталій Зелюк вбачає підписання угоди про співпрацю між ЛНУ імені Тараса Шевченка та ПАНО ім. М. В. Остроградського визначною подією не лише для двох сторін-підписантів, а і для всього наукового простору Луганщини та Полтавщини.

«Це відкриває шлях до синергійної діяльності двох закладів, яка спрямована на перемогу України, досягнення цілей забезпечення високої якості освіти на Полтавщині й в Україні», – зазначив директор академії.

Ректор ЛНУ ім. Тараса Шевченка Олена Караман висловила переконання, що заклади об’єдналися на засадах синергії, маючи на увазі «не просто суму наших двох потенціалів, а взаємопідсилення одне одного, щоб давати найбільші результати».

«Причому в такий складний для України час війни, коли Україна потребує підготовки кадрів, людського потенціалу для безпереровного розвитку України як під час воєнного стану, так і в післявоєнний період відновлення», – підкреслила ректор ЛНУ імені Тараса Шевченка.

За її словами, людський капітал – це те, що може відродити країну. Поставити її на рельси розвитку, інновацій: «Ми разом братимемо участь у підготовці людського капіталу протягом життя, починаючи з випускників 9 класів і закінчуючи післядипломною освітою, осівтою дорослих, підготовкою кадрів вищої кваліфікації в аспіранурі й докторантурі. Така угода, така співпраця піде на користь усім – і нашому університету, і академії, і загалом двом великим потужним областям – Полтавській та Луганській».

Привітав підписання угоди і перший проректор, голова вченої ради ЛНУ імені Тараса Шевченка Віталій Курило. На його погляд, закладам є чого вчитися один в одного, і від такої тісної співпраці виграють, насамперед, учителі та учні – майбутні абітурієнти, студенти нашого університету, випускники, як підуть працювати в школи.

Після підписання угоди керівники закладів представили присутнім мультимедійні презентації, в яких було висвітлено основні аспекти розвитку ЛНУ імені Тараса Шевченка та ПАНО ім. М. В. Остроградського.

Стоцька Олена

Система Orphus Поделиться на fb