Основні типи агроволокна та їх застосування
Для отримання хорошого врожаю всі без винятку сільськогосподарські культури потребують належного догляду, у тому числі захисту від негативних факторів навколишнього середовища. Це завдання може вирішуватися за допомогою різних заходів, наприклад, шляхом використання спеціальних хімічних засобів.
При цьому неабиякою популярністю в сучасній сільськогосподарській галузі користується агроволокно – спеціальні покривні матеріали, здатні вирішувати низку важливих завдань, у тому числі:
- захищати культури від негативних кліматичних умов;
- підтримувати необхідний рівень вологості ґрунту;
- мульчувати ґрунт;
- ефективно боротися із бур’янами.
Агроволокно, ціна якого залежить від виду використаного для його виготовлення матеріалу, має попит при вирощуванні с/г культур як на прибудинкових земельних наділах, так і в фермерських господарствах. При цьому існуючий вибір дозволяє підібрати оптимальний варіант залежно від завдань.
Типи продукції
Класифікація агроволокна може виконуватися з різних характеристик матеріалу. Але в цілому виділяють три основні види спанбонду, а саме:
- Білі. Відрізняються підвищеною стійкістю до сонячного ультрафіолету і можуть мати різну щільність, що впливає на здатність агроволокна забезпечувати захист рослин від заморозків. Добре пропускають повітряні маси та вологу, формуючи оптимальні умови для зростання культур. Також застосовуються для захисту чагарників від негативних температур взимку.
- Чорні. Дані матеріали використовуються для мульчування ґрунту – його підготовки до посадки рослин, у тому числі ягідних чагарників. Відмінно зберігає вологу в ґрунті, сприяючи його швидкому розпушенню. Замовити таке агроволокно варто при необхідності купити контейнери для розсади. Це дозволить швидко та якісно готувати ґрунт для його посадки.
- Чорно-білі. Дані покривні матеріали поєднують переваги агроволокна двох попередніх типів. Можуть застосовуватися як мульчування грунту, так боротьби з бур’янами. Також використання матеріалу мінімізує ймовірність розвитку у верхніх шарах ґрунту цвілі.
Спанбонд першого та другого типу може виготовлятися із перфорацією. Головна перевага таких матеріалів полягає в тому, що вони забезпечують рівномірну посадку с/г культур. Це полегшує подальший догляд за ними, а також збирання врожаю.