Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Онлайн та офлайн: яким буде новий навчальний рік на Полтавщині

Навчальний рік триватиме з 1 вересня 2022 року до 30 червня 2023 року. Головне наразі питання безпеки. Тож у навчальних закладах Полтавської області планують запроваджувати змішану форму навчання – офлайн та онлайн.

Про це 21 липня говорили під час наради начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, народні депутати, зокрема які працюють у Комітеті Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, – Юлія Гришина, Володимир Воронов, а також нардепи Олексій Красов і Андрій Боблях з ректорами вишів області, з керівниками університетів і коледжів, які переїхали до Полтавщини.

Як працюватиме конкретний дитсадок чи школа, визначатимуть учні з батьками та громади.

За словами Дмитра Луніна, спільне завдання різних рівнів влади – дати доступ до освіти всім дітям: тим, хто проживає на Полтавщині, тим, хто виїхав в іншу область чи країну, і переселенцям, які проживають в регіоні.

“Ми готуємося до змішаної форми навчання. Є прихильники як очного навчання, так і дистанційного. І це ми бачимо в результатах опитувань, які проводять серед родин учнів у багатьох куточках регіону. Спільне завдання різних рівнів влади — дати доступ до освіти всім дітям. Тим, хто проживає на Полтавщині, тим, хто виїхав в іншу область чи країну, і тим, хто приїхав до нас. Звісно, в офлайн-навчанні на перше місце виходить безпека дітей. В укриттях мають бути тепло, світло, вода й усе для комфортного перебування під час повітряної тривоги” , — розповів Дмитро Лунін.

За словами начальника ОВА, зараз у навчальних закладах області тривають поточні ремонти в укриттях. Зокрема, з обласного бюджету на ремонт укриттів в обласних закладах освіти виділили 33 мільйони гривень.

“Головне завдання влади на всіх рівнях – забезпечити початок навчального процесу при дотриманні принципів безпеки та якості освіти. Ми маємо забезпечити якісне навчання для усіх наших дітей, де б вони не перебували. Це може бути як офлайн, так і дистанційна форма навчання”, – наголосила Юлія Гришина.

Щодо роботи вишів, то навчання розпочнеться орієнтовно з 15 серпня, за виянтком перших курсів. Для них начальний процес розпочнеться дещо пізніше – з 19 вересня. У вищих навчальних закладах Полтавщини також запроваджують змішану форму навчання.

Під час обговорення також приділили увагу пошуку альтернативних місць розміщення переселенців, які проживають у закладах освіти, та внесенню змін до державних постанов, щоб пришвидшити фінансування ремонтів укриттів.

 

Система Orphus Поделиться на fb