Ви тут:
Суспільство 

Країни ЄС узгодили план скорочення споживання газу, – ЗМІ

Країни Європейського Союзу погодили надзвичайний план щодо скорочення споживання газу. 

26 липня його затвердили на спеціальній зустрічі міністрів енергетики країн ЄС у Брюсселі, передає Deutsche Welle з посиланням на представництво Чехії при ЄС.

Мета нового плану – знизити ризики, які можуть виникнути внаслідок повного припинення постачання газу з Росії. Згідно з джерелами в дипломатичних колах, запропонований Єврокомісією план передбачає скорочення національного споживання газу в період з 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року на 15 відсотків.

Крім того, передбачається можливість оголошення тривоги у рамках ЄС у разі широкомасштабного дефіциту газових постачань. Повинні бути також встановлені обов’язкові цільові показники щодо економії споживання газу, причому, в порівнянні з першим проєктом Єврокомісії, бар’єри для цих показників були підвищені, а кількість можливих винятків із плану збільшена. 

Раніше повідомляли, що “Газпром” виводить з експлуатації ще один газотурбінний двигун для “Північного потоку-1”, значно скоротивши при цьому добовий обсяг прокачування газу в Європу.

Нагадаємо, турбіна, побудована в Канаді компанією Siemens, була відправлена на ремонт до Монреаля та “застрягла” там через санкції проти нафтогазової галузі Росії через її війну в Україні. Тоді німецькі чиновники закликали Канаду знайти спосіб повернути турбіну, побоюючись, що Росія використає цю проблему як привід для закриття “Північного потоку-1” і пошкодить здатність Німеччини заповнити свої резервуари для зберігання газу перед зимою. Уряд Канади у відповідь заявив, що зробить виняток із санкцій проти Росії та скерує турбіну, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, назад до Німеччини.

Після цього канцлер Німеччини Олаф Шольц, як повідомляє видання Bild, привітав рішення Канади передати ФРН турбіну для газопроводу “Північний потік”.

В українському МЗС заявили, що рішення канадського уряду повернути Німеччині відремонтовану турбіну для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу “Північний потік” стало дуже поганим прецедентом, оскільки такий крок суперечить санкціям проти РФ.

Фото: ілюстративне