Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Громади Полтавщини можуть будувати тимчасові споруди для життєзабезпечення населення під час війни – експертка

За словами експертки, на період дії воєнного стану вводиться поняття «тимчасової споруди для життєзабезпечення населення». Така споруда має бути малоповерховою, висотою до двох поверхів, швидкомонтованою з полегшених конструкцій, мобільною (інвентарною), збірно-розбірною, контейнерного або комбінованого типу тощо.

«Використання таких споруд можливе не тільки під час воєнного стану, а й протягом одного року після його припинення чи скасування. Важливо те, що вона має відповідати встановленим Кабміном мінімальним необхідним вимогам життєзабезпечення. Споруду можна демонтувати та переміщувати з подальшим повторним використанням. Термін з’явився відповідно до нового Закону № 2254-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності”», – зазначає експерт “U-LEAD з Європою” Тетяна Данилів.

Як підкреслила експертка, громада має розміщувати тимчасові споруди на підставі затвердженої схеми розміщення таких споруд, а для цього може використовувати земельні ділянки будь-якої категорії без зміни їх цільового призначення. Виключенням є землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, землі історико-культурного призначення, землі лісогосподарського призначення.

Сама схема розміщення тимчасових споруд розробляється архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, або під його керівництвом та має виглядати як текстові та графічні матеріали у формі електронного документа, що вносяться до Реєстру будівельної діяльності.

З важливого, коментує експертка, схема розміщення тимчасових споруд може розроблятися навіть за відсутності та за невідповідності положенням містобудівної документації на місцевому рівні, а також може розроблятися для земель комунальної власності, у тому числі на яких не сформовано земельні ділянки.

«Межі території, щодо якої розробляється схема розміщення, визначаються розпорядженням відповідного голови місцевої ради або начальника військової адміністрації населеного пункту», – підсумувала Тетяна Данилів.

Система Orphus Поделиться на fb