Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві привітали почесних донорів

З нагоди Всесвітнього дня донора крові у Полтавській обласній станції переливання крові начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін та його заступниця Катерина Рижеченко привітали донорів та працівників служби крові.

Дмитро Лунін вручив відзнаку Заслуженого донора України Олександру Лєбєдєву, який 100-ий раз здав кров. Почесні грамоти обласної військової адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток донорської справи та з нагоди свята отримали Ірина Опришко, Лариса Коровіна, Тимур Мусін, Роман Тітаренко, Олексій Міхопаров, повідомили у КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради”.

“Сьогодні День донора. Бути донором – це покликання й важлива місія. Особливо сьогодні, коли йде війна. Наші донори діляться своєю кров’ю і рятують своїх співвітчизників. Рятують життя наших бійців, мирних мешканців, всіх, хто потребує допомоги. Це важливий внесок у героїчну оборону України”, – зазначив Дмитро Лунін.

За 5 місяців цього року здача крові збільшилася на 50 відсотків. Зростає кількість Почесних донорів – хто здав кров 40 разів і більше. На Полтавщині – 9 Заслужених донорів, які здавали кров більше сотні разів.

20 найактивнішим донорам, а також тим, хто має унікальні групи крові й відгукується щоразу, коли потрібна допомога, голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна вручила подарунки – набори продуктів та засобів гігієни.

Також привітали донорів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак та головний лікар станції переливання крові Володимир Рудіков. 

“Коли область отримує заявку на кров, виконуємо її у повному обсязі саме завдяки вам. Бережіть себе і будьте здорові”, – зазначив Віктор Лисак.

Довідково. донором крові та її компонентів може бути будь-який дієздатний громадянин України, іноземець чи особа без громадянства, що має посвідку на постійне проживання на території України, віком від 18 до 60 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань. Перед здачею крові або її компонентів донор має дотримуватись певних правил:

– мати добре здоров’я та гарне самопочуття;

– добре відпочити, виспатись;

– напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу, в день здачі з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб.

– за 48 годин до давання крові відмовитись від алкогольних напоїв, утриматись від паління або не палити за годину до та після донації.

Максимальна допустима доза кроводачі складає 450 мл без урахування крові, взятої для лабораторних досліджень. 

На 13 червня цього року на Полтавщині звання “Почесний донор України” мають 3328 осіб (здали кров 40раз у повній фізіологічній дозі), із них Державну нагороду “Заслужений донор України” мають 9 мешканців області (здали кров більше 100 разів).

Фото: telegram Дмитра Луніна

Система Orphus Поделиться на fb