Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Лубнах відбулась зустріч в “живому музеї”

Лубенські музейники запросили  на зустріч у “живому музеї” лубенців та жителів  інших міст, які зараз мешкають у Лубнах. Історична година була присвячена давнім віруванням слов’янських народів.

Науковий співробітник  Тетяна Сафронова розповіла про пантеон слов’янських богів часів князя Володимира Великого, який був згаданий в першому давньоруському літописі. А Лубни в цьому сенсі надзвичайно давнє місто, що веде свої традиції й історію понад тисячоліття.

Письменниця Раїса Плотникова поділилась спогадами про  зустріч з Галиною Лозко українським етнологом, засновницею Об’єднання рідновірів України та зачитала уривки з власного роману  “Обличчям до полум’я” на який її надихнули зустрічі з лубенськими рідновірами.

Краєзнавець Сергій Швецов розповів про язичницькі ритуали та обряди, які відбувалися на Лубенщині в 2000- ні роки.

Шанувальник історії Сергій Кравецький висловив власні думки, щодо появи  перших релігійних вірувань.

Постійна учасниця зустрічей у “живому” музеї історик Тетяна Гурт розповіла  про поєднання християнських і більш давніх,  дохристиянських, обрядів в річному циклі свят, які відзначають та шанують українці.

Лубенський краєзнавчий музей імені Гната Стеллецького не лише зберігає, а й постійно досліджує та популяризує найцікавіші сторінки історії рідного краю.

Марія Бойко

Фото: Лубенський краєзнавчий музей

Система Orphus Поделиться на fb