Ви тут:

Щонайменше третина українських біженців не планують повертатися додому: результати опитування

Значна частина економічно активних українців, які змогли працевлаштуватися закордоном, після закінчення війни не планують повертатися додому.

Про це свідчать результати опитування, яке провела команда проєкту “Допомога українським біженцям закордоном” у своїх телеграм-каналах для пошуку роботи закордоном.

“Наше дослідження унікальне, оскільки до нас ніхто подібного не робив. У нас 7 телеграм-каналів на 7 різних країн, в яких ми розміщуємо вакансії для українських  біженців. Це 17000 підписників. Усі вони — економічно активне населення, яке шукає або вже знайшло роботу. Звісно, не можна сказати, що наше дослідження відповідає усім критеріям соцопитування, але тим не менше, його результати викликають занепокоєння. Я думаю, що в реальності кількість біженців, які не повернуться, — не менше 30%. І це значно більше, ніж ми чуємо від політиків”, — розповіла керівниця проєкту “Допомога українським біженцям з працевлаштуванням” Юлія Гречка під час прес-конференції “Чи є робота для біженців, що повертаються додому?”.

Серед причин — давня мрія емігрувати, для чого зараз максимально сприятливі умови. Також багато українців втратили дім і роботу в Україні, дехто — працевлаштувався і вже не хоче нічого міняти. Люди, які виїжджають за кордон, мають доволі високу кваліфікацію, відзначають експерти. Часто це ті, хто мали в Україні свій бізнес, але в країнах, куди вони виїхали, вони шукають будь-яку роботу, яка не потребує знання мови, зокрема у сфері обслуговування.

“Якщо раніше українці працювали закордоном і переказували кошти своїм родинам (це близько 10-15 млрд дол. щороку), то сьогодні ситуація протилежна: чоловіки переважно заробляють в Україні та відправляють своїм родинам кошти закордон. За даними Національного банку, десь 3 млрд. доларів на місяць відтік грошей з України”, — розповідає фінансовий аналітик, економіст Олексій Кущ.

Експерти дійшли згоди, що економіка України і ринок праці поступово виходять з кризи, адже близько 70% підприємств повідомляють про адаптацію до військову стану та готовність працювати.

Головний редактор журналу “Будні” robota.ua Юлія Далібук додала, що відсоток вакансій поступово зростає: якщо в березні це було 7% від довоєнного стану, то на сьогодні це вже 27%. Робочих місць в Україні стає більше.

Начальниця управління Державного центру зайнятості Олена Мельник розповіла, як можуть отримати послуги центрів зайнятості клієнти, які знаходиться в різних куточках України, зокрема в регіонах окупації та бойових дій. Для громадян закордоном є можливість супроводу Центром у пошуку роботу.

“Кар’єрні радники супроводжують громадян протягом 30 днів. Якщо протягом цього часу людина не повертається, то її реєстрація в Центрі зайнятості припиняється. Таким чином, якщо ви запланували повернення в Україну, ви можете за 30 днів до повернення звернутися до Центру зайнятості з проханням допомогти вам з пошуком роботи”, — пояснила Олена Мельник.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту