Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський виш отримав набори від ЮНІСЕФ для дітей, які знайшли прихисток у громадах Полтавщини

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка активно працює над реалізацією соціальної місії, тому завжди чутливий до соціально-економічних контекстів, потреб і запитів суспільства, викликів часу. Останнім часом ЗВО багато уваги приділяє роботі із внутрішньо переміщеними дітьми, їхній інтеграції у культурне середовище, соціалізації, психологічній адаптації.

Управління молоді та спорту Полтавської ОВА запропонувало ПНПУ імені В. Г. Короленка співпрацю із забезпечення територіальних громад області наборами для дітей від ЮНІСЕФ. Зробили запит у Дитячий фонд ООН в Україні (ЮНІСЕФ), із проханням у сприянні забезпечити належний доступ до освітніх послуг усім дітям, які знайшли прихисток у громадах Полтавщини. ЮНІСЕФ передав для територіальних громад 96 наборів раннього розвитку і 104 набори підготовки до школи. Їх можна використовувати для проведення занять з арттерапії та підготовки до навчального процесу.

15 червня начальниця Управління молоді та спорту Полтавської ОДА Марина Трохименко та начальниця відділу молодіжної політики та організації оздоровлення Управління молоді та спорту Полтавської ОДА Жанна Чечель передали ПНПУ імені В. Г. Короленка набори для дітей від ЮНІСЕФ.

Марина Трохименко, Жанна Чечель і представники адміністрації університету: ректорка Марина Гриньова, перший проректор Олексій Гура, Голова ради з організації виховної діяльності Людмила Гомля, декан природничого факультету Сергій Новописьменний, начальниця відділу кадрів Інна Важеніна, провідна фахівчиня відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків Анастасія Момот, голова первинної профспілкової організації університету Петро Артюшенко ознайомилися із наповненням боксів для раннього розвитку і з наборами підоговки до школи.

Гуманітарна допомога включає набори для творчості (папір, фарби, олівці), іграшки-конструктори, набори для пальчикових театрів, предмети особистої гігієни та багато іншого.

Всі присутні відзначили продуману комплектацію представлених наборів, перспективи організації різних видів взаємодії з дітьми з їхньою допомогою, можливості формування соціальних і комунікативних навичок в дитячому колективі.

Начальниця відділу молодіжної політики та організації оздоровлення Управління молоді та спорту Полтавської ОДА Жанна Чечель підкреслила не лише координаційну, а й консультативну роль ПНПУ імені В. Г. Короленка у важливій роботі із забезпечення дітей необхідними навчальними і розвивальними засобами.

“Великий досвід співпраці із внутрішньо переміщеними дітьми, потужний освітній центр психолого-педагогічного факультету, чисельні навчальні лабораторії допоможуть учителям і вихователям знайти якнайкращі і найбільш результативні методи застосування наданих матеріалів”, – зазначила Жанна Чечель.

Ректорка Полтавського педагогічного професорка Марина Гриньова подякувала за висловлену довіру та запевнила, що університет належним чином зорганізує координаційну роботу, всі набори потраплять до своїх адресатів, ними будуть активно послуговуватися вчителі, вихователі і діти різних вікових категорій.

“Наші науковці охоче поділяться досвідом, науковими і практичними напрацюваннями із освітянами громад Полтавщини”, – запевнила Марина Вікторівна.

Полтавський педагогічний спільно з Управління молоді та спорту Полтавської ОДА координуватиме розподіл наборів від ЮНІСЕФ, а також отримає частину з них для організації навчальної та дозвіллєвої діяльності внутрішньо переміщених дітей. Організовуватиме роботу в ПНПУ імені В. Г. Короленка доцент Сергій Новописьменний.

ЮНІСЕФ – світовий лідер із захисту прав та інтересів дітей, який працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей. Зараз в Україні ЮНІСЕФ працює над реалізацією ключових зобов’язань із задоволення гуманітарних потреб дітей, зокрема доступу до освіти, психосоціальної допомоги, води і санітарії, навчання з питань мінної небезпеки, охорони здоров’я матері та дитини.

Марія Бойко

Фото: ПНПУ

Система Orphus Поделиться на fb