Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавський художній музей взяв участь в акції “Музейний тиждень у Twitter”

З 13 по 19 червня Полтавський художній музей вже вшосте брав участь у Міжнародній акції “Музейний тиждень у Твіттері/Museum Week”, завданням якої є вустами (літерами і фото) музейників розказати про найбільші принади кожного музею, йдучи за хештегом ‪#‎MuseumWeek, покликана просувати культуру через Інтернет.

Для участі в акції потрібно щодня, згідно теми дня, розміщувати на сторінці установи у Twitter контент, який також мають підходити під цьогорічну тему “Музейного тижня” та хештеги окремих днів. 2022 року MuseumWeek присвячений темі “Культура, суспільство та інновації”.

13 червня представлено #innovation Перший цифровий архів робіт видатного художника Миколи Олександровича Ярошенка (1846-1898) – однієї з ключових фігур в історії полтавського та вітчизняного образотворчого мистецтва 19 століття. Проєкт здійснено за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

14 червня #creatorsMW в ПХМ повідомили, що в музеї можна опанувати старовинну техніку плетіння та ткацтва, вивчити зображення мотивів стародавнього орнаменту та спробувати самостійно створити унікальну річ.

15 червня #freedomMW поціновувачів зацікавив оптимістичний погляд молодої художниці Софії Тягнирядно. У цій кривавій та лютій війні за свободу і незалежність, які століттями виборювала Україна, музейники переконані – перемога знову буде за нами.

16 червня #sexualityMW ПХМ представив жіноче начало в творчості сучасного українського художника Володимира Колеснікова молодшого. У його роботах краса та пластика оголеного жіночого тіла поєднується з пейзажною лірикою.

17 червня #environmentMW полтавці доводили, що природа – храм краси, джерело натхнення митців. Велика кількість світла, зелені, красивих квітів у зимовому саду музею допомагає людям позбавитися нагальних проблем і впоратися з поганим настроєм.

18 червня темою дня стала #lifeLessonsMW, а художник Микола Ярошенко був ініціатором виставок картин у провінції – мистецтво має бути доступним для всіх. Під час воєнного стану музей не тільки проводить заходи для вимушених переселенців, але й відкритий для всіх митців та поціновувачів.

19 червня на завершення темою була #danceM. Танці в музеї – чудова традиція. Наприклад, громадський бал збирає любителів старовинного танцю навіть з інших міст. Схеми танців реконструктори-засновники танцювальних клубів – знайшли у старовинній літературі і навчають усіх охочих.

“Разом з організаторами міжнародної музейної акції ми віримо, що у гіперпов’язаному, гіперглобалізованому світі, в якому свідомість і надії формуються онлайн, у складному, швидко мінливому світі, який стикається з серйозними викликами, що хвилюють все людство, культурні організації мають грати фундаментальну роль. Ми сильні і лише допомагаючи один одному, ми переможемо. Все буде Україна!” – зазначила директорка Полтавського художнього музею Ольга Курчакова.

Марія Бойко

Фото: ПХМ

Система Orphus Поделиться на fb