Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавські актори закликають підтримати колег з окупованого Херсону

Вже восьмий день триває Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”, який традиційно проходив у Херсоні. Сьогодні театральний #ГолосХерсонщини лунає у різних куточках світу і України. Тисячі діячів культури і мистецтв висловлюють підтримку нашій країні, херсонцям і готові на весь світ заявляти “Херсон – це Україна”.

“За 23-річну історію існування “Мельпомена Таврії” ніколи не переносилася. Навіть під час пандемії та карантинних обмежень команда театру ім. М. Куліша знайшла вихід із ситуації – вистави гралися на відкритих майданчиках просто неба. Адже лише за таких умов можно було зібрати глядачів. Тож коли постало питання, що робити наразі? Було вирішено, що війна теж не стане привидом для відміни. Відтак XXIV Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії” відбувається. Проте замість звичної святкової атмосфери та міжкультурного обміну на меті події – стати своєрідним “інформаційним” рупором. Так як головною особливістю цьогорічного заходу є солідарність із тимчасово окупованим Херсоном, аби кожен театр-учасник зробив свій творчий посил в підтримку нашого міста”, – розповів генеральний директор і художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Олександр Книга.

Гоголівці декілька разів були на фестивалі “Мельпомена Таврії”, від відвідування якого залишилось багато добрих, щирих спогадів.

“У Херсоні багато друзів, колег, знайомих. Тому, сьогодні і щодня ми віримо, що наступного року зустрінемося в українському Херсоні. Але, на жаль, ситуація у Херсоні страшна. Багато людей залишилося у скрутному становищі. Тому, свою підтримку можна висловити, надіславши кошти головному режисеру Херсонського театру ім. М. Куліша Сергію Павлюку (Сергій Павлюк), який займається біженцями у самому Херсоні 4731219641000223, PayPal: +380992956715, [email protected] та надіславши кошти на картку акторці театру Євгенії Кірсановій, яка допомагає працівникам театру, що лишилися в окупованому Херсоні: 5375411416004666. Давайте допомагати одне одному! Важлива як моральна, так і фінансова підтримка” – закликав директор Полтавського академічного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя Олексій Андрієнко.

Система Orphus Поделиться на fb