Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Ми продовжуємо свою діяльність, – Олександр Біленький про наповнення обласного бюджету, підтримку тероборони та переселенців

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну депутати Полтавської обласної ради зібралися лише на одне засідання. Тоді спрямували гроші на потреби територіальної оборони, внутрішньо переміщених осіб та обласних комунальних підприємствам. Зараз готуються до наступного засідання сесії.

Про це розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький в інтерв’ю “Суспільне Полтава”.

“Ми продовжуємо свою діяльність, займаємося підготовкою до сесії. Військова адміністрація готує зміни до бюджету. Розподілимо перевиконання, яке дуже важливе. Це кошти на потреби тероборони, медицини, соцзахист, на проживання внутрішньо переміщених осіб”, – зазначив Олександр Біленький.

В області офіційно зареєстровано близько 170 тисяч вимушених переселенців. За словами голови облради, загалом в області проживає від 250 до 300 тисяч. Тож наразі вирішують питання житла для ВПО.

“Офіційно зареєстрованих у нас близько 170 тисяч, неофіційно – від 250 до 300 тисяч. Не всі можуть дозволити собі проживати у Полтаві. Ми бачили, які ціни були на старті. Я не вітаю такої гостинності полтавців. Війна – це не заробіток. Зараз внутрішньо переміщені особи проживають в обласних комунальних закладах, отримують триразове харчування. Це достатньо велика сума і зараз ми думаємо про наступну проблему. Це перше вересня. Міністр освіти анонсував, що буде офлайн навчання. Це означає, що потрібно розв’язувати питання з проживанням внутрішньо переміщених осіб. Є міжнародні організації, які беруться ремонтувати житло для переселенців на базі наших гуртожитків. Але протягом трьох років ми будемо зобов’язані надавати це житло саме людям, які через війну втратили домівки”, – розповів Олександр Біленький.

Також додав, що для “Полтаватеплоенерго” і “Полтававодоканал” виділили 80 млн гривень.

“Були проблеми з казначейськими переказами, адже є видатки, які зараз фінансувати не можна. Нам потрібно дуже швидко розв’язувати проблему зі 109 мікрорайоном. З приводу “Водоканалу” – мережі давно вичерпали термін придатності. Ми повинні виділяти кошти, щоб і мережі, і колектори приводити до “тями”. Коли ми говоримо, що потрібно, щоб бізнес працював, – повинні працювати й наші комунальні підприємства: це сотні робочих місць, податки, соціальна стабільність. Критична інфраструктура не повинна страждати”, – роз’яснив Олександр Біленький.

Минулої сесії обласна рада виділила 100 млн на тероборону і харчування переселенців. За ці кошти, як зазначив голова облради, придбали форму для тероборони, мобільні телефони, а на черзі – харчові продукти для ВПО, бронежилети, каски, рації.

“Зіштовхнулися з тією проблематикою, що важко купити бронежилети й назвати їх бронежилетами, купити тактичні кросівки й називати їх тактичними кросівками. Адже у військових зовсім інша термінологія, інші стандарти. Тому була певна затримка. У нас кошти були виділені ще до війни. Сукупно це 40 млн грн з різних бюджетів і 100 млн ми виділяли додатково. Придбали однострій для тероборони, зараз мобільні телефони й на черзі – харчові продукти для ВПО, бронежилети, каски, рації. Під час війни потрібно робити все швидко”, – додав Олександр Біленький.

Система Orphus Поделиться на fb