Ви тут:
Суспільство Україна 

Ми маємо ігнорувати капітулянтів, які пропонують зрадити Україну, – Дмитро Кулеба та Ліз Трасс

Спільна колонка Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та Державної секретарки у закордонних справах і справах співдружності націй та розвитку Великої Британії Ліз Трасс.

Сполучене Королівство стоїть пліч-о-пліч із Україною на її шляху до вільної європейської демократії. Ми також посилили нашу взаємодію, заснувавши тристороннє партнерство з Польщею. Нині – як ніколи раніше – ми об’єднані.

Президент Зеленський та Прем’єр-міністр Джонсон стали побратимами у захисті безпеки та свободи Європи. Нас як міністрів закордонних справ поєднує тісна дружба та спільні погляди на росію та багато інших питань.

Партнерство між нашими великими націями засноване на фундаментальному праві народів вільно обирати власне майбутнє. Але Путін категорично заперечує його. Він відчуває загрозу від перспективи успіху сусідніх вільних демократій, таких як Україна, оскільки це оприявнить провали його режиму. Боячись поширення полум’я свободи за межі України, він маніакально прагне загасити його повномасштабною війною.

Щоб здобути мир і захистити наш спосіб життя, Україна та вільний світ мусять залишатися сильними. Ми маємо ігнорувати капітулянтів, які наполягають, що всі, мовляв, починають втомлюватися, і пропонують зрадити Україну, щоб швидко покласти край цьому безжальному жахіттю.

Український народ не має такої розкоші як відчувати себе втомленим. Решта вільного світу її теж не мають. Докази жахливих воєнних злочинів продовжують накопичуватися: від бомбардування невинних мирних українців до зґвалтувань, катувань та викрадень. Російські війська перетворюють глобальний голод на зброю, зупинивши експорт українського зерна та крадучи врожай. Вони порушують Женевську конвенцію в поводженні з військовополоненими, зокрема британськими громадянами у лавах Збройних сил України.

Тому надзвичайно важливо, щоб під час самітів цього тижня Група семи та НАТО продемонстрували, що їх відданість захисту України ніколи не стане слабшою за прагнення Путіна її захопити. На практиці це означає збільшення та прискорення поставок важкої зброї, посилення санкцій проти всіх тих, хто сприяє війні Путіна, та повну зупинку імпорту російських енергоносіїв.

Кожна додаткова одиниця зброї допоможе українцям дати відсіч російським загарбникам, відвоювати Сєвєродонецьк, який знаходиться під вогнем, тимчасово окупований Херсон та інші міста. Кожне нове санкційне обмеження допоможе позбавити путінську військову машину ресурсів і врятувати більше життів від подальшого варварства. Український народ безстрашно бореться за свою Батьківщину. Українці здатні перемогти у цій війні та переможуть – із непохитною підтримкою вільного світу.

Саме тому Сполучене Королівство відіграє провідну роль у постачанні важкої зброї. Британські реактивні системи залпового вогню M270 вже прямують до України, щоб допомогти їй захиститися від російської далекобійної артилерії. Лондон вже надав понад 750 мільйонів фунтів стерлінгів військової допомоги, включаючи протитанкові ракети, системи протиповітряної оборони, бронетехніку та навчання. Народ України завжди пам’ятатиме, що Велика Британія зробила для України у найскладніші для неї часи.

Велика Британія також відіграє провідну роль на санкційному треку та продовжить запроваджувати торговельні обмеження цього тижня, а наступного їх буде ще більше. Вільний світ має спільно посилити тиск, аби позбавити росію основних джерел доходів: енергоносіїв та іншого експорту, зокрема золота.

Ми також не можемо піддатися залякуванням Путіна, який намагається грізно погрожувати світові ядерною зброєю. Щоразу, коли НАТО давало відпір його знущанням, він був змушений відступати, а не підвищувати ставки. Єдине, чого досягає його агресія, це прагнення все більшої кількості країн приєднатися до найуспішнішого оборонного альянсу у світі.

Час миру настане. Але шлях Путіна до столу переговорів лежить через поле бою. Він почне ставитися до переговорів серйозно лише тоді, коли український народ вижене його війська зі своєї землі.

Всі, хто підтримують Україну, мають зробити власний внесок у те, щоб Президент Зеленський міг вести переговори з позиції сили, щоб з іншого боку столу сидів Путін, який зазнав поразки. Це надзвичайно важливо для досягнення стійкого миру.

Більше не може бути нових Мінських угод, укладених ціною суверенітету, безпеки та територіальної цілісності України. Ті, хто закликає поступитися українською землею, насправді пропонують заплатити українською кров’ю за ілюзію миру. Будь-які угоди будуть примарними, якщо не передбачатимуть відновлення територіальної цілісності України та стримування путінського імперіалізму.

Путін чітко дав зрозуміти, що його амбіції не обмежуються Україною. Він піде далі, зазіхаючи на інші суверенні країни – особливо ті, які, на його хибну думку, є частиною Росії. Його успіх фактично ознаменував би нові темні часи конфліктів, гноблення та нещастя. Ніхто не почуватиметься в безпеці, поки росія не відступить від України та не залишиться ослабленою і нездатною повторити подібну агресію.

Український народ бореться не лише за своє майбутнє, а й за майбутнє свободи та демократії в Європі та цілому світі. Це війна стосується всіх нас, бо перемога України відповідає нашим спільним інтересам, скільки б часу на неї не знадобилося.

Разом ми зможемо забезпечити майбутнє України в цілісній і вільній Європі, де знову запанує мир.

Фото: Укрінформ

Перейти до вмісту