Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

До 15 років за ґратами: у Полтаві засудили п’ятьох громадян за держзраду

13 червня Октябрський районний суд Полтави засудив п’ятьох громадян України до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їм майна.

Про це повідомили у пресслужбі Октябрського районного суду Полтави.

Обвинувачені отримали покарання за вчинення державної зради, тобто діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України, перейшовши на бік ворога в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України) та участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування (ч. 2 ст. 260 КК України).

Крім цього, одна особа обвинувачувалась ще й у вчиненні інших порушень законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України (ч.1 ст. 438 КК України).

“В кожному випадку, обвинувачені повністю визнали свою вину у скоєному, що було враховано судом при призначенні їм покарання”, – зазначили у суді.

Наразі вироки не набули чинності та можуть бути оскаржені до апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня їх проголошення.

Довідково. Відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України, державна зрада – діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинені в умовах воєнного стану, караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Відповідно до ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України, створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України, жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також віддання наказу про вчинення таких дій караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Система Orphus Поделиться на fb