Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Активісти вимагають демонтувати пам’ятник ніколаю ватутіну у Полтаві

Прихильники всеукраїнського громадського руху “Декомунізація. Україна” створили YouTube-канал “Українська Полтава”. Першим відеоматеріалом став репортаж про громадську акцію “Геть з України, москаль, некрасівий!”.

Про це повідомили у Полтавському офісі УІНП.

На пам’ятнику ватутіну активісти всеукраїнського громадського руху “Декомунізація. Україна” вивісили банер з нині популярною фразою. Мали на меті привернути увагу міської влади до необхідності демонтажу монумента.

“Наша справжня перемога буде тоді, коли не лише ЗСУ проведуть кордон з росією, але й ми у своїй свідомості проведемо цей кордон. Інакше будемо мати справу з росією ще довгі десятиліття. Очищення Полтави від погруддя російсько-комуністичного військового злочинця стане ще одним кроком на шляху деколонізації свідомості”, – прокоментував акцію регіональний представник УІНП в Полтавській області  Олег Пустовгар.

Також запропонував перемістити бюст Ватутіна до музею “Парк радянського періоду” у Путивлі.

Довідково: з 1921 року член ВКП(б), у 1920-21 роках червоноармієць ватутін воював проти загонів Армії Української Народної Республіки на Полтавщині. У 1939 році командує Українським фронтом при вторгненні СССР в Польщу. Один із найбільших злочинів Ватутіна пов'язаний з 1943 роком, коли неозброєних українців 15-18 років мобілізували і перекидали на форсування Дніпра та штурм німецьких фортифікацій на Букринському плацдармі біля Києва. Тоді загинули десятки тисяч українців. 

Система Orphus Поделиться на fb