Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Абонплата за воду: у “Полтававодоканалі” розповіли коли і скільки потрібно платити

З 1 травня 2022 року за абонентське обслуговування сплачуватимуть усі категорії населення та юридичні особи, які знаходяться у багатоквартирних будинках. 

На фейсбук-сторінці КП ПОР “Полтававодоканал” відповіли на найпоширеніші запитання, що стосуються абонплати.

Абонентська плата у 2022 році у розрахунку на місяць по КППОР “Полтававодоканал” складає:

– для споживачів послуг з централізованого водопостачання – 13,80 грн. з ПДВ;

– для споживачів послуг з централізованого водовідведення – 13,80 грн. з ПДВ;

Разом: 27.60 грн. з ПДВ.

На який рахунок і як саме сплачувати?

“Якщо користуєтесь послугою і централізованого водопостачання, і централізованого водовідведення, то до суми за використані послуги (згідно з лічильником чи відповідно до норми) додаєте 27 грн. 60 коп. і сплачуєте усе це разом на один і той же рахунок. Якщо користуєтесь, скажімо, лише централізованим водопостачанням, бо домоволодіння обладнане чи то септиком, чи має так звану вигрібну яму, тоді до суми сплати додаєте 13 грн. 80 коп”, – відповіли у “Полтававодоканал”.

Чому не винесли абонплату на окремий рахунок?

“Причина проста: за кожну окрему платіжку треба сплатити певну окрему суму ще й за сплату платіжки, а це додаткові витрати”, – зазначили у “Полтававодоканал”.

Чому на суму абонплати не зменшився тариф?

“Бо ще 03.12.2020 вийшов Закон України № 1060-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», згідно з яким у тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які діють з 01 cічня 2022 року, не враховуються витрати на збут, що мають увійти до складу плати за абонентське обслуговування для всіх індивідуальних споживачів. Тобто, у нині чинних тарифах, які діють з 1 січня 2022 року, витрати на збут не закладені”, – роз’яснили на підприємстві.

Чому тоді не ввели абонплату з 1 січня 2022 року?

“Тому що хоч і мали заборгованість населення за спожиті послуги, однак мали і надходження від так званої іншої діяльності – виготовлення різного роду проектно-технічної документації, викачки вигрібних ям, виконання різної модифікації ремонтних робіт на мережах водопостачання та водовідведення, що не перебувають на балансі підприємства, тощо. Саме за рахунок цих коштів покривали витрати на збут, не залучаючи до цих витрат споживачів. Після 24 лютого “впали” платежі не лише за надані нами послуги, а й від іншої діяльності теж: кому під час воєнного стану потрібна проектно-технічна документація? Однак чимало коштів витрачаємо на перекладення трубопроводів системи водопроводу та каналізації.

Для забезпечення кожної оселі водою, її треба підняти спочатку з артезіанських свердловин (з глибини 700 м), наповнивши резервуари, потім подати в місто і підняти її до багатоповерхівок. Усе це роблять насоси, які працюють на електриці. Насоси ж забезпечують і якісне відведення стоків, електроенергія потрібна і для роботи наших очисних споруд. Тож аби купити життєво необхідну електроенергію, нам потрібні гроші”, – йдеться у повідомленні.

Крім того у “Полтававодоканал” додали, що на плату за абонентське обслуговування надається державна субсидія та пільги. 

Система Orphus Поделиться на fb