Ви тут:
Суспільство Україна 

Зеленський підписав Закон про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель

17 лютого 2022 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель».

Джерело: Верховна Рада

Цей закон по суті революція у системі зрошувального землеробства. Реформа ж зрошення була одним із пріоритетних напрямків роботи Комітету з питань аграрної та земельної політики за останній рік.

Ця реформа потрібна саме для південних регіонів України, які потерпають від посухи. Під час підготовки і прийняття цього Закону аграрії Херсонщини, територія якої зараз окупована, виступали потужною рушійною силою в його підтримці і доводили, що їх самоорганізація та любов до рідної землі здатна вивести зрошення на новий сучасний рівень.

Закон визначає правовий статус організацій водокористувачів, порядок їх створення, діяльності та припинення, порядок та умови набуття ними прав на об’єкти інженерної інфраструктури міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем, особливості експлуатації меліоративних мереж організацій водокористувачів, права та обов’язки членів організацій водокористувачів.

Згідно із Законом організація водокористувачів створюється для ефективного проведення гідротехнічної меліорації на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, що включені до території обслуговування організації.

Цей Закон є вкрай важливим для розвитку зрошення в Україні та передбачає ряд важливих положень щодо:

– встановлення чітких правила, які дозволяють інвестувати у розвиток та модернізацію меліоративної інфраструктури;

– підвищення ефективності використання меліоративних систем;

– збільшення площ, на яких застосовується полив, та недопущення деградації ґрунтів;

– надання аграріям можливості самостійно вирішувати долю організації зрошення для власних господарств шляхом запровадження інституту організацій водокористувачів;

– прозорого та справедливого тарифоутворення.

Система Orphus Поделиться на fb