Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Як ПАНО ім. М.В. Остроградського сприяє підвищенню обізнаності педагогічних працівників та учнів Полтавщини із питань мінної безпеки

З початком війни  безпекові питання стають дедалі актуальніші. Ворог використовує великий арсенал вибухонебезпечних предметів, що становлять смертельну загрозу. Найбільш поширені – це різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат. Існує великий ризик нещасних випадків серед цивільного населення, особливо дітей та підлітків. 

Загалом із початку війни знешкоджено 104 271 вибухонебезпечний предмет та 593,4 кг вибухової речовини, зокрема 1 тис. 972 авіаційні бомби.

«Полтавська  академія неперервної освіти ім. М.В. Остроградського  дбає про підвищення рівня обізнаності  педагогів  та учнів із питань мінної безпеки і збереження здоров’я всіх учасників освітнього процесу. Ми підтримуємо ініціативи Міністерства освіти і науки України та громадської організації «Асоціація саперів України», які пропонують проєкт із навчання педагогів на спеціальній онлайн-платформі з питань мінної небезпеки (Explosive Ordnance Risk Education – EORE)  та активно  долучаємо до  проходження зазначеного навчання педагогів закладів освіти Полтавської області. Після завершення 30-годинного навчання педагоги отримають сертифікати, а головне, надалі набуті знання і навички із мінної небезпеки нададуть учителям змогу проводити інформаційні заняття з безпекових питань для слухачів різних вікових категорій, насамперед учнів закладів загальної середньої освіти», – говорить директор академії Віталій Зелюк. 

ПАНО ім. М.В. Остроградського  долучилася до ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та поширила серед працівників закладів освіти навчальні посібники у вигляді коміксів для дітей «Мінна безпека не без ПЕКа» та «Безпечний Пекосвіт». Ці навчальні матеріали розроблені з метою підвищення рівня обізнаності дітей про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів, навчання базових правил безпечної поведінки у разі виявлення цих предметів.

Також  у план  курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників введено лекційне заняття «Підвищення обізнаності педагогічних працівників із питань мінної безпеки. Основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами», яке наповнене презентаційними матеріалами. 

Працівники академії  постійно підвищують свій професійний рівень та долучаються до активностей, спрямованих на підвищення рівня обізнаності щодо небезпеки мін та вибухонебезпечних предметів, навчання правильного поводження з ними в небезпечних ситуаціях.

Зокрема, фахівці ПАНО взяли  участь в онлайн-сесії  «Інформування про небезпеки від вибухонебезпечних предметів» (ІНВП), ініційованої Данською радою у справах біженців  (DRC). Надані DRC  інформаційні матеріали  використовуються для проведення просвітницької роботи серед педагогічних працівників. Співробітники ПАНО долучилися й до онлайн-навчання на Національній платформі можливостей професійного розвитку педагогічних працівників  «EdWay», зокрема до програми «Помічай, упізнавай, поводься безпечно: підвищення обізнаності про ризики вибухонебезпечних предметів».

Інформаційна ІНВП-брошура
Система Orphus Поделиться на fb