Ви тут:

Вводили невідомі препарати, ґвалтували і катували електрострумом: звільнені українці розповіли про жахи російського полону

Українські військовополонені повідомили про факти катування та жорстокого поводження окупантів. Зокрема, росіяни вводили їм невідомі препарати на літеру “М”, а жінок примушували до статевих актів.

Про це уповноваженій ВР з прав людини Людмилі Денісовій розповіли звільнені з полону українські військові, які наразі перебувають на лікуванні.

Джерело: Прямий

За її словами, під час етапування українським воїнам замотували очі скотчем, одягали на голову мішок, зв’язували руки мотузками, а в полоні військовослужбовців катували – погрожували вбивством, били та принижували.

Денісова розповіла, що з особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу ЗСУ та бійців загону спеціального призначення “Азов”.

“Під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Крім того, катували електрострумом, били киянкою та ногами”, – заявила омбудсмен.

Українські військовослужбовці повідомили, що російські військові вводили їм невідомі препарати на літеру “М”, після чого вони непритомніли та втрачали пам’ять. Крім того, окупанти змушували українських солдатів вчити вірш “Простите нас, родные россияне”, гімн РФ, історію створення герба та прапора РФ, інакше – застосовували тортури і катування.

Як повідомила Денісова, українські жінки-військовополонені, які утримувалися в Донецькому СІЗО, розповіли, що у камерах, розрахованих на 2-3 особи, їх перебувало щонайменше 17-20.

“Замість санвузла – відро. Жінки були позбавлені засобів гігієни та можливості помитися. Стосовно них чинився психологічний тиск – на їхніх очах жорстоко били українських полонених чоловіків. Також полонянок примушували до статевих актів”, – каже омбудсмен.

Крім того, за словами Денісової, життєво необхідна медична допомога пораненим українським військовослужбовцям не надавалась, а харчування було поганим. “Українцям не давали воду, лише 1,5 літра на 30-40 осіб, обмежували у харчуванні – на території ОРДО денний раціон складався зі шматка хліба і сала. Інколи даючи м’ясо рашисти знущалися і казали, що воно “людське”, – додала омбудсмен.

Система Orphus Поделиться на fb