Ви тут:
Сільське господарство Суспільство Україна 

Військове вторгнення росії до України – єдина причина світової продовольчої кризи, – зазначають у Комітет ВР

Внаслідок військового вторгнення росії до України – порушено світовий продовольчий порядок. Під загрозою опинилась глобальна продовольча безпека, одним із гарантів якої виступала Україна, яка входить до ТОП найбільших експортерів зернових.  Це відбувається не через санкції наших міжнародних партнерів до агресора чи не бажання України виконувати свої зобов’язання щодо експорту продовольства, а виключно через військову агресію росії.

Джерело: Верховна Рада

Про це повідомили у Комітеті ВР з питань аграрної та земельної політики

“Блокування росією морських портів України вже призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках. Адже світ не має альтернативи українській сільськогосподарській продукції, бо Україна забезпечує більше 400 млн людей у світі продовольством. Насамперед, країни Близького Сходу та Африки, не зможуть обійтися без експортних поставок української с/г продукції. Також відчуває нестачу української с/г продукції і Європа.

Крім того, агресор продовжує завдавати нищівні удари по аграрній інфраструктурі, виснажувати економіку та обкрадати фермерів на тимчасово окупованих територіях. Мародерським шляхом росія вже вивезла з України близько 500 тис. тонн зерна на $100 млн. Також незаконно вивезено десятки тис. тонн соняшникової олії, а також викрадено в українських аграріїв с/г техніку.

Не зважаючи на війну та пов’язані із нею складнощі для аграріїв, в Україні триває найважливіша посівна кампанія за всю історію незалежності. Адже світ потребує українського хліба! І Україна готова продовжувати виконувати свої зобов’язання, але для цього нам потрібна перемога”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus Поделиться на fb