Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада прийняла Закон про примусове виконання судових рішень у період дії воєнного стану

За словами заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрія Гайченка, закон має на меті забезпечити максимальний захист національних інтересів у зв’язку з розв’язаною росією війною проти України. При цьому, зміни вносяться лише на період дії воєнного стану, згодом вони будуть анульовані автоматично.

Джерело: Мін’юст

«Відповідно до прийнятого закону, на період воєнного стану забороняється примусове виконання рішень щодо підприємств оборонно- промислового комплексу, установ, які входять до складу ЗСУ, компаній, які забезпечують зв’язок і доступ до інтернету, здійснюють енергетичне забезпечення, газо- та водопостачання, займаються виробництвом харчових продуктів, вакцин та інших стратегічно важливих галузей. Також забороняється примусове стягнення боргів з фізичних осіб за житлово- комунальні послуги та примусового виконання виконавчих написів нотаріусів. Крім того, у період дії воєнного стану можливе скасування постанови або іншого процесуального документу, що винесені у виконавчому провадженні приватним виконавцем, якщо вони суперечать вимогам закону, постановою керівників ДВС», – поінформував Андрій Гайченко.

Також закон передбачає:

 – зупинення строків розгляду подань про притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення. Чи то планові, чи позапланові перевірки діяльності приватних виконавців – не проводяться. У разі не проведення позапланової перевірки діяльності приватного виконавця на день введення воєнного стану, така перевірка буде проведена Мін’юстом після припинення або скасування воєнного стану за письмовим зверненням учасника виконавчого провадження;

– зупинення діяльності приватного виконавця на 1 місяць на підставі наказу Мін’юсту та за поданням керівництва департаменту, за згоди не менше ніж 5 членів Дисциплінарної комісії приватних виконавців, і лише у разі грубого порушення приватним виконавцем вимог законодавства щодо примусового виконання рішень;

«Це основні зміни, які дозволяють дещо врегулювати виконання судових рішень на час воєнного стану, в такий спосіб захистивши національні інтереси», – підкреслив заступник Міністра.

Система Orphus Поделиться на fb