Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада підтримала заборону ввезення лікарських засобів, виготовлених у росії чи в Білорусі

Верховна Рада України підтримала зміни до Закону України «Про лікарські засоби», що дозволяють обмежити обіг лікарських засобів, виробництво яких розташоване на території російської федерації або Республіки Білорусь. 

Джерело: МОЗ

Закон дають змогу Міністерству охорони здоров’я призупиняти чи скасовувати реєстрацію лікарського засобу в Україні, якщо він повністю або частково був вироблений у росії чи Білорусі.

«Росія не виробляє оригінальних ліків, переважна більшість препаратів російського виробництва – генерики, від яких можна відмовитися на користь європейських і – що більш важливо – українських виробників. Відтак ухвалені зміни до закону «Про лікарські засоби» дають нам змогу це зробити. Завдяки цьому зможемо не лише підсилити вітчизняне виробництво, але й скоротити виручку росії, яка так чи інакше використовувалася для фінансування війни», – коментує в. о. міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. 

Для належної реалізації закону МОЗ розробить порядок, за яким буде проводитися вибіркове скасування реєстрації медпрепаратів. Також закон встановлює термін призупинення реєстрації лікарського засобу в 3 місяці. За цей час фармкомпанія може зупинити роботу на території росії чи Білорусі, відповідно міністерство ухвалить рішення про скасування чи продовження реєстрації препарату. 

Система Orphus Поделиться на fb