Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Українські заклади охорони здоров’я перебувають у постійній небезпеці, – Ігор Кузін

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін взяв участь у відкритті засідання Європейської мережі Міжнародної асоціації національних інститутів громадського здоров’я (IANPI), де розповів про те, з якими викликами через розпочату росією війну стикнулась українська система охорони здоров’я. 

Джерело: МОЗ

“Війна  завдала важкого удару по системі охорони здоров’я України. Частково або повністю були знищені лікарні, пологові будинки, інші заклади громадського здоров’я. Зруйновано або пошкоджено понад 600 закладів охорони здоров’я, більше ніж 100 з них – не підлягають відновленню; вбито щонайменше 11 медичних працівників та 46 поранено. Лікарні та медичні установи, які знаходяться на відносно спокійній території, все одно перебувають у постійній небезпеці у зв’язку із загрозою ракетних ударів. Разом із тим, медична система повинна надавати допомогу в подвійному чи потрійному обсязі через постійне збільшення кількості поранених осіб як військових, так і цивільних, серед яких значну частину становлять діти”, – наголосив головний державний санітарний лікар. 

Цьогорічне засідання було присвячено обговоренню та визначенню ролі національних інститутів громадського здоров’я у підготовці до надзвичайних ситуацій та реагуванні на них. Йшлось також про проблеми, які заважають повноцінному функціонуванню інститутів громадського здоров’я у період криз та необхідних кроків з реструктуризації інститутів для підвищення їхньої ефективності у такі складні періоди. 

Керівник регіонального офісу ВООЗ в України Ярно Хабіхт наголосив, що українська система охорони здоров’я унікально реагує на воєнні дії, адже попри надзвичайно складні умови роботи медична допомога все одно надається. 

Система Orphus Поделиться на fb