Ви тут:
Суспільство Україна 

Українська Асоціація в Турині дієво протестує проти війни в Україні

Війна в Україні триває, масові вбивства продовжуються, знищення української нації, українських безневинних дітей не зупиняється. Тому громади об’єднуються, зокрема, українці в Турині разом із Асоціацією Сікурі ін Італія (Sicuri in Italia, що в перекладі означає “впевнені в Італії”) продовжують закликати всіх і кожного допомогти припинити цю війну. Вони проводять акції підтримки України та намагаються передати більш потужне повідомлення візуалізаціями для італійців.

Зокрема в рамках мітингу “Проти геноциду в Україні” в Турині було проведено перформанс в якому активісти привернути увагу італійської громади до жахливих подій, які продовжують відбуватись в Україні кожного дня. Волонтери та активісти показали як вигляють “тіла” мирного населення на вулицях вже звільнених міст Украіни, таких як: Буча, Ірпінь, Гостомель, Іванків. Так само схоже виглядають і місця після авіаударів, які не припиняються ні дня. Страшно бачити закривавлених людей та дітей в новинах, але коли ця “картинка” прямо на твоїх очах — війна вже не здається такою далекою та не “твоєю”.

В неділю, 1 травня, коли в Італії святкували День праці – Festa dei lavoratori і говорили тільки про роботу, податки, ціни, економічну кризу, вони знову зібралися на Площі Piazza Castello (що в центрі Турину) для проведення маніфестації #Savemariupol, а також щоб звернути увагу на те, що є безцінним скарбом в цьому житті — Свобода, Мир, Дитинство, Материнство, Демократія і благали допомогти врятувати маленьких українців як в Маріуполі так і по всій Україні.

Через Свято в цей день всі були направлені на економічну ситуацію в Італії, Президент Асоціації Ірина Купчик закликала звернути увагу на: “Ціну Демократії, яку платить сьогодні Україна”, “Скільки вартує життя однієї дитини?”, “Де є реальні кроки та дії, які показують, що Путін “за” припинення вогню?”, “Чому переговори про гуманітарні коридори закінчуються провалами?”, “Чому в 21 столітті ми платимо життям за бажання Свободи у власній державі?”

Після заклику допомоги, в рамках маніфестації та за участю Наталії Бартосік, оргінізаторки культурно-масових заходів від Асоціації та в кооперації з Ювалем Авіталем, який є головним автором перформансу «Lullabies for the Land» показали цей месендж всім зацікавленим глядачам та привернули увагу випадкових перехожих.

«Наша «Колискова для землі» – це звукова інсталяція художника та композитора Юваля Авіталя, створена у відповідь на сучасні події в Україні в співпраці з українською піаністкою Анастасією Стовбир та художницею Валерією Шебельніченко (OKNO).

Перформанс презентує ніжність колисанок українських жінок та силу їх молитов за Україну.

“Ми, українці, є мирним та відкритим народом. Готовим до співапці та створення колаборацій. Якщо хтось бажає познайомитися з нами ближче, двері нашої української Асоціації в Турині “Sicuri in Italia” завжди відкриті для кожного. Маєте можливість взнати нас, такими якими ми є, а не такими як нас хоче описати російська пропаганда”, – сказала на завершення маніфестації Ірина Купчик.

Ірина Купчик та Наталія Бартосік
Фото Kateryna Tolmachova

Система Orphus Поделиться на fb