Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтавському художньому музеї презентують проєкт “Про що мовчить музейний експонат”

До дня Європи в Україні в рамках проєкту «Про що мовчить музейний експонат» науковий співробітник ПХМГМ Назар Майструк  запрошує на віртуальну екскурсію «Європейська бронза ХІХ століття».

«В нашому художньому музеї зберігаються речі побутового призначення, виготовлені з позолоченої бронзи, що доповнювали меблеве оздоблення інтер‘єру. У XVIII столітті Франція зайняла перше місце у виробництві предметів розкоші для знаті. На початку XIX століття в моду увійшли настільні прикраси парадного столу – Сюрту де таблі.Сюрту де таблі епохи ампіру, виконані з бронзи, були розкішними багатопредметними комплектами ваз, кошиків для квітів, ароматниць-кассолетів, освітлювальних приладів, конфектур, які встановлювали на дзеркальних плато. Створені на високому художньому рівні, першокласними майстрами бронзоливарної справи, вони доповнювали приймання гостей елементами високого мистецтва», – розповів Назар Майструк.

 

Після перемоги, коли експонати повернуться до експозиції, полтавські музейники обов’язково запросять гостей до перегляду цих шедеврів у основній експозиції.

Фото – Назар Майструк

Система Orphus Поделиться на fb