Ви тут:
Featured Video Play Icon Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулась презентація творчого проєкту «Полтавський край»

19 травня на урочистостях в Полтавському національному університеті ім.В.Г.Короленка з нагоди дня вишиванки була презентована пісня, що об’єднала багатьох музикантів і артистів міста. Можна сказати, що зі сцени прозвучала ода Полтавському краю. Як сказала зі сцени режисерка й ведуча концерту та координаторка цього мистецького проєкту Наталія Златопольська: «Щедрою на таланти є наша українська, полтавська земля!»

Земля яка стала домівкою для тисяч людей, що вимушено змінили своє місце проживання, полтавська земля, що є гуманітарним фронтом і вчергове підтверджує свій статус духовної столиці. А творча когорта науковців, митців, музикантів та співаків міста об’єдналася довкола креативного проекту, який славить нашу Полтавщину.

Ідея належить піаністу, композитору, старшому викладачу кафедри музики, керівнику народного естрадно-музичного центру «Вікторія» Сергію Вовченку, який і написав музику до пісні «Полтавський край» та до багатьох патріотичних і надихаючих пісень, які нині в роботі у творчого колективу. Слова написала поетеса, заслужена діячка мистецтв України Марія Бойко.

Вокальні партії виконали тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії – Вікторія Бовтік, Тетяна Чугуєвець, заслужена артистка України Олена Шевченко, декан психолого-педагогічного факультету, докторка педагогічних наук, професорка, солістка українського народного хору «Калина», Заслужена артистка України Наталія Сулаєва, Наталія Златопольська, Данило Ревека. Музичний склад команди заслуговує окремих овацій. Темпу і драйву задають учасники гурту «Живі барабани», учителі Полтавської музичної школи імені П. Майбороди на чолі з керівником, директором, заслуженим працівником культури України Євгеном Дудником. Партію на акордеоні виконує керівник творчого центру, музикант-віртуоз, аранжувальник Олег Писаренко. Зі своєю чарівною скрипкою до гурту приєдналась артистка концертного ансамблю «Чураївна», учасниця творчого дуету VIOLIN COVER MIX Альона Кіба.

Гітара – Андрій Щербина, саксофон – Микола Головко. Бас-гітара – наш друг з міста Харків – Олексій Ломаченко.

Полтавський край

Моя земля,

Полтавський край –

Міста й поля…

Полтавський край

Дарує нам

Життя розмай,

Полтавський край –

Моя земля!

Виборюємо разом мирне небо,

Аби від ран не плакало дитя!

І до руки рука

З нас множиться ріка

Добра й життя!

Народжені аби перемагати!

Ще з наших душ зерно в ріллю впаде,

Бо крізь усі бої

До мрії із руїн

Нас Бог веде!

Фото – ПНПУ, відео – Олександр Діхтяр

Система Orphus Поделиться на fb