Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві просто неба відкрилась історична фотовиставка

19 травня просто неба на Соборному майдані розгорнулась унікальна експозиція, відвідати яку запросив «Полтавський батальйон небайдужих». Відкрилася фотовиставка «На старих фотографіях усі молоді..», присвячена Дню вишиванки.

Автор експозиції – Едуард Крутько, засновник етнографічної збірки «Древо». На відкриття завітала вокальна студія «Домуніс». А відвідувачі мали можливість зробити фото з елементами народного вбрання. Атмосфера панувала неймовірна.

Фотовиставка відбулася в рамках проєкту  «Традиція, естетика, побут та свята Полтавщини через об’єктив фотографів сторічної давнини» за підтримки Департаменту культури та туризму Полтавської ОВА.

 «Продовження історії з «Днем вишиванки» у Полтаві. Ранком допомагали з розгортанням виставки. Бабуся, що визвалася розгладити вишиванки на манекенах, з‘ясувала що фотознімки привезені з Козубівки, Едуард Крутько почав розповідати з якої хати і родини знімки. І тут бабуся впізнає дітей. Виявилося, що хата давно зруйнована, а сусідка випадково зберегла фотокартку, на якій… увага: родина прапрадіда бабусі, якій вже понад 80 років! Уявіть собі співпадіння. Звісно усі розчулилися, а ще набігли дітки за плюшевими ведмедиками, а ще дядьки солдати і волонтери гладять Плюшу, сонечко світить, Едік розповідає перехожим про українську вишиванку, Янина Барибина співає з мальками пісень. От така замальовка. Бува ж таке», – у себе на фейсбуці Олександр Черних розповів про дивну пригоду, достойну драматургії.

А організатор виставки, етнограф Едуард Крутько говорить, що перетворив свій музей на прихисток. У Козубівці музей «Етнографічна Збірка «Древо»  та музей-садиба зеленого туризму «Омелькова хата» роль освітньо-розважальну замінили на гуманітарну, і стали притулком для переселенців. Столітні стіни сільських хат стали зберігати не лише сотні історій минулих поколінь, а і життя десятків живих людей.

Музеї у війні росії проти України стали об’єктами знищення, крадіжок та наруги. Музейні установи зберігають дух нації, скарби, основи на які спираються нові покоління, недарма вони зазнають прицільного нищення ворогом.

«Сьогодні багато музеїв у евакуації, у тому числі і мій. Після перемоги буде переосмислення експозицій і цінності нашої історії. Живемо у час коли щось просте і буденне може стати символом нашої звитяги і перемоги. Дякую усім хто рятує національні надбання, хто музиєфікує новітню історію!» – підсумував Едуард Крутько.

Марія Бойко

Фото – Ігор Лотиш

Система Orphus Поделиться на fb