Ви тут:
Суспільство Україна 

У Мелітополі окупанти взяли в полон в.о. директора багатопрофільного центру профтехосвіти

У Мелітополі загарбники взяли в полон виконувача обов’язків директора Мелітопольського багатопрофільного центру професійно-технічної освіти Олесю Дорохову.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

З початку війни на базі навчального закладу жінка організувала Центр допомоги “Від серця до серця”, який був єдиним у місті українським гуманітарним штабом з допомоги мешканцям Мелітополя та переселенцям із Маріуполя. У центрі люди могли отримати харчування, речі першої необхідності, ліки, волонтери формували пакет для самотніх та лежачих хворих.

“Викрадаючи активістів, окупанти намагаються зламати волю та супротив місцевого населення, і як наслідок – насадити владу терору і страху. Захоплення цивільних заручників є прямим порушенням статей 3 та 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, статті 9 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і статті 5 Європейської конвенції з прав людини. Такі дії є нічим іншим як актом тероризму відповідно до Конвенції Ради Європи про попередження тероризму та воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду. Звертаюся до Комісії ООН з розслідування прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав людини в Україні”, – зазначила Людмила Денісова.

Фото: telegram Людмили Денісової

Система Orphus Поделиться на fb