Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У ХVІІ Всеукраїнській конференції молодих учених та спеціалістів взяли участь представники з Березоточі

20 травня відбулася ХVІІ Всеукраїнська конференція молодих учених та спеціалістів “Історія освіти, науки і техніки в Україні”, присвячена 180-річчю від дня народження нашого земляка Анастасія Єгоровича Зайкевича (1842-1931) – видатного вітчизняного вченого агробіолога світового виміру та організатора сільськогосподарської дослідної справи.

Захід відбувся в режимі відеоконференції. Його організаторами стали Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААНУ, Інститут історії аграрної науки, освіти і техніки, Дослідна станція лікарських рослин ІАП НААН, повідомили у Лубенській міській раді.

У роботі конференції взяли участь 140 науковців із різних регіонів України. У пленарній частині батьківщину А.Є.Зайкевича представили науковці Дослідної станції лікарських рослин із Березоточі, у створенні якої відомий вчений брав безпосередню участь. Історичним аспектам вирощування м’яти перцевої в Україні, започаткованої А.Є.Зайкевичем, була присвячена доповідь кандидата сільськогосподарських наук, заслуженого працівника сільського господарства України Наталії Куценко та аспіранта Олександра Куценка.

Про передумови створення та організаційну діяльність Дослідної станції лікарських рослин доповідали кандидат сільськогосподарських наук Олексій Устименко, кандидат біологічних наук Людмила Глущенко та працівник станції Наталія Бусь. Участь у роботі конференції взяли й наукові співробітники Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького Тетяна Сафронова з доповіддю “Просвітницька, національно-культурна та благодійна діяльність членів Лубенського сільськогосподарського товариства 1903-1917 рр.” та Руслана Василенко і Тамара Дяченко з доповіддю “Геліограф Величка”.

Геліограф – прилад для вимірювання тривалості сонячного сяйва протягом доби. Генерал Філадельф Величко (1833-1898), який народився у селі Тарандинцях Лубенського повіту – електротехнік і метеоролог, один із винахідників геліографа – приладу для вимірювання тривалості сонячного сяйва протягом доби.

Фото: Лубенська міська рада

Система Orphus Поделиться на fb