Ви тут:
Суспільство Україна 

рф засудила п’ятьох кримських татар на 62 роки ув’язнення сумарно за сфабрикованими справами, – Денісова

Південний окружний військовий суд у Ростові-на Дону засудив учасників «другої сімферопольської групи» від 12 до 14 років ув’язнення за статтею 205.5 (організація та участь у діяльності терористичної організації) кк рф у рамках «справи Хізб ут-Тахрір».

Джерело: омбудсман Людмила Денісова

Тофіка Абдулгазієва, Владлена Абдулкадирова, Іззета Абдуллаєва, Меджита Абдурахманова за сфабрикованою справою засуджено до 12 років колонії суворого режиму, перші 5 з яких вони відбуватимуть у тюрмі. Після відбуття покарання їх буде обмежено на рік у свободі пересування.

Біляла Аділова засуджено до 14 років позбавлення волі у колонії суворого режиму, із них перші 5 років він проведе у тюрмі, а після відбуття покарання буде обмежений на півтора роки у свободі пересування.

До арешту у березні 2019 року кримські татари брали активну участь у громадському житті народу, займалися організацією свят, відвідували суди, допомагали сім’ям політв’язнів. Усі п’ятеро є учасниками правозахисного об’єднання «Кримська солідарність».

“14 неповнолітніх дітей кримських татар залишаться без годувальників. Здійснюючи судилища над кримськими татарами та іншими незаконно утримуваними українцями, країна-окупант рф порушує норми міжнародного права, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Загальну декларацію прав людини. Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав громадян України”, – зазначила Денісова.

Система Orphus Поделиться на fb