Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ректор полтавського вишу візьме участь у патріотичному челенджі

Полтавський університет економіки і торгівлі 19 травня також квітував найрізноманітнішими візерунками вишиванок. І бачачи їх, люди частіше усміхались. Це свято завжди особливо тепле за сутністю, але в сьогоденні воно несе таку силу роду, яку неможливо переоцінити.

Вишиванка – це особлива національна традиція українців. Саме цей день покликаний сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Адже українські традиції – одні з найкрасивіших в світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всім. Всі одягли свої вишиванки, щоб весь світ побачив, як прекрасна Україна і її символи.

«День вишиванки – нині дійсно всесвітнє свято, яке для нашого народу має непересічне значення. Воно повертає сучасників до першовитоків їх культури, закарбованих у таємничих сплетіннях різнобарвних ниток глибинних етнічних цінностей і сенсів буття багатьох поколінь. Недаремно говорять: «Вишиванка – це генетичний код нації». Ми повертаємося до нього щоразу, коли бачимо українську вишиванку – незалежно від того у якій техніці вона виконана і в якому куточку України створена. Адже він у кожного українця спільний. Чи не тому таким зрозумілим для кожного з нас є й гасло цьогорічного свята: «Вишиванка – духовна броня України. Захищаємо своє». Для ПУЕТівців сьогоднішній день став святом єднання з усією Україною: через вишиванки співробітників і студентів з нами говорив кожен її регіон, надихаючи нас вірою у перемогу. Слава Україні!» – поділився емоціями ректор ПУЕТ Олексій Нестуля.

Ректор вишу пообіцяв, що заклик до участі в челенджі виконати всім університетом пісню «Ой, у лузі червона калина», який висловила його колега, ректор Полтавського національного педагогічного університету Марина Гриньова, вони з колективом, студентами й гостями, якими опікуються, спробують втілити буквально завтра.

Фото – ПУЕТ

Система Orphus Поделиться на fb