Ви тут:
Суспільство Україна 

Рашисти запровадили процедуру “фільтрації” у кожному тимчасово окупованому українському місті, – омбудсмен

За даними партнерських правозахисних організацій, процедуру “фільтрації” пройшли вже понад 37 тисяч українців. Зараз цю процедуру також проходять люди, які були примусово депортовані в рф.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Для “особливо небезпечних” в ідеологічному розумінні та “неблагонадійних” українців “фільтрація” стає постійною – люди змушені її проходити кожні три дні. Громадян України допитують, ретельно оглядають, при цьому утримують в нелюдських умовах, принижують і катують.

“Це не просто дискримінація українців за ознакою національності, це один із елементів тотального геноциду нашої нації. Ідеї “меншовартості” українського народу, другосортності, штучності української державності – складові україноненависницької ідеології, яку роками зрощувала російська пропаганда і якою сьогодні політичне і військове керівництво рф виправдовує знищення українців. Будь-який примус фізичного чи морального порядку до цивільного населення, зокрема з метою отримання від них або від третіх осіб якихось відомостей, є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права та звичаїв ведення війни”, – зазначила Людмила Денісова.

Омбудсмен наголосила, що згідно зі статтею 32 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, заборона застосування будь-яких заходів, які можуть завдати фізичних страждань або призвести до знищення осіб, що перебувають під захистом Конвенції, поширюється на будь-яке брутальне поводження з боку як цивільної, так і військової влади.

“Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини в Україні з боку держави-окупанта”, – додала Денісова.

Фото: telegram  Людмили Денісової

Система Orphus Поделиться на fb