Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Протягом тижня ситуація з пальним на Полтавщині має покращитися, – Дмитро Лунін

На Полтавщині, як і по всій Україні, триває дефіцит пального на автозаправних станціях.

Наразі втричі збільшили закупівлю пального з-за кордону. Тож упродовж тижня ситуація почне нормалізовуватися, повідомив під час брифінгу 12 травня начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

“Ситуація з пальним поки не дуже покращилася. Але вона контрольована. У першу чергу, забезпечуємо пальним транспорт критичної інфраструктури – “швидкі”, автівки військових, правоохоронців, рятувальників. Щодо решти, дійсно, деяким підприємствам та громадянам не вистачає пального. Ситуація – незадовільна, але не критична. Офіс Президента, Уряд, Мінекономіки цим питанням займаються. Дивимось ще тиждень”, – зазначив Дмитро Лунін.

Начальник ОВА наголосив, Кременчуцький НПЗ до кінця року точно не запрацює. Раніше начальник ОВА говорив, що причинами дефіциту пального є зміна логістичних шляхів (відомо, що українські порти закриті) та знищенням окупантами Кременчуцького нафтопереробного заводу. 

“Будемо орієнтуватися на Європу, яка постачатиме паливо. Ціна має бути у діапазоні від 34 до 40 гривень. Але через збільшення витратної частини, паливо може здорожчати. Зараз головне завдання – наситити ринок паливом, а вже потім Уряд контролюватиме ціни”, – додав начальник Полтавської ОВА.

Нагадаємо, в Україні планують створити додатковий стратегічний запас пального, який неможливо буде розбомбити. Віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко 10 травня повідомила, що Польща може виступити великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. 11 травня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що Уряд максимально спрощує завезення пального в Україну та розширює географію його отримання. Зокрема, під час засідання Кабінет Міністрів погодив необхідні регламенти для завезення пального з Азербайджану, країн Перської затоки та Близького Сходу.

Система Orphus Поделиться на fb