Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавців і гостей міста запрошують відвідати експозицію музею історії ПДАУ

Полтавців і гостей міста запрошують відвідати експозицію надзвичайно цікавого музею історії Полтавського державного аграрного університету, що є однією з його візитівок. В цих залах стільки праці, доль, мрій, досягнень і любові до рідного краю, що кожне відвідання безумовно сприяє загальноосвітньому розвитку студентів вишу, вихованню у них національно-патріотичних почуттів і причетності до національної культури, пропагує та популяризує аграрну науку й освіту.

Музей історії ПДАУ був заснований 13 жовтня 1970 року, в період активної підготовки до відзначення 50-річчя Полтавського державного сільськогосподарського інституту. 2004 року йому було присвоєно статус «Народний музей».

Головними пріоритетами діяльності музею є просвітницька та патріотична робота серед здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників і співробітників університету, але нині тут частими гостями стали переселенці, яким цікаво дізнаватися нове про місце свого перебування.

Музей збирає, вивчає, експонує, популяризує і зберігає історико-культурне надбання. У ньому налічується понад 9 тисяч експонатів, більшість із яких є оригінальними, мають історичну, наукову та мистецьку цінність.

Експозиція музею містить потужні колекції: «100 років – історія та сьогодення»; «Полтавське сільськогосподарське товариство»; «Голодомор 1933-го року»; «Полтавський сільськогосподарський інститут у роки Другої світової війни»; «Видатні постаті академії»; «Етнографічний куточок»; «Академік О. В. Квасницький – вчений і громадський діяч»; «Сергій Васильович Аранчій – меценат і фундатор ветеринарної медицини Полтавщини»; «Співробітники і випускники Академії – лауреати Державних премій»; «Почесні професори Університету».

З нагоди Всесвітнього дня музеїв його очільниця Наталія Локес була відзначена подякою за відповідальне ставлення до своєї справи і значний внесок у збереження фондів народного музею ПДАУ.

«Наші університетські музейники дбайливо зібрали надзвичайно цікаві експонати, по суті – це не стільки історія університету, чи аграрної галузі, як відображення й екскурс до цілої епохи. Гостинно запрошуємо відвідати!» – говорить ректорка Полтавського державного аграрного університету Валентина Аранчій.

 

Фото – ПДАУ

Система Orphus Поделиться на fb