Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавський гурт “Фристайл”: “Нравиться, не нравиться – імперія розвалиться”

Гурт «Фристайл» висловила свою позицію в перші ж дні війни.

24 лютого не залишилось можливості промовчати, відсторонившись. Війна прийшла до всіх нас. І гурт «Фристайл» висловила свою позицію абсолютно однозначно в перші ж дні, коли багато інших відомих людей шоу-бізу перебували в розгубленості. І музиканти-полтавці відповіли на офіційний запит донести українську позицію громадянам росії. Зустрівшись з групою «Фристайл» в студії мала можливість почути нову пісню, кліп до якої буде зніматись на наступному тижні і поговорити про мистецтво в умовах війни.

Ваша аудиторія якраз на той момент більшістю російськомовна, як це сприйняла? Вдалося когось переконати, що саме рашиські орки на Україну напали?

Анатолій Розанов, продюсер і композитор: Нас почули, але відреагували гостро негативно. Переконати вдалося буквально декількох друзів, які й так позитивно ставилися до України. Решта слухачів засипали нас впродовж всього часу прокльонами в коментарях на ютюбі. Ми втомились цю гидоту видаляти. Побажання вбивств, катувань і смерті від реальних людей, нам, митцям і всім українцям. Не втримався й одній жінці написав на відверту агресію, що вона не людина, а самка. Бо навіть подумати не міг, що здорові психічно люди можуть таке писати. Слово «вата» дійсно відображає реальність у їх суспільстві, якщо ту масу можна так назвати. І буде потрібно багато часу, можливо не одне покоління, щоб хоч якось відновити в головах громадян рашки свідомість. Після Гітлера суспільство почало приходити у відносну норму лише в 60-ті роки. Думаю, зараз все ще більш трагічно, бо вплив фашистів був через декілька радіостанцій, а сучасний рашизм промивав мізки людям понад 20 років незліченною кількістю ЗМІ. Тому, думаю, наша творчість більше звернена для наших людей і орієнтована на підняття бойового духу ЗСУ, а рфію нам зараз переконати в чомусь не по силах. Хоча, з Пітера й Сибіру нам писали неодноразово: «Ми за вас!»

Ну, в Сибіру ж дуже великий відсоток етнічних українців живе й працює! Тому?

Анатолій Розанов: Якраз писали росіяни. Не українці, які там працювали. Це хоч якось обнадіює. І вважаю, справа не в національності. З нами ж воюють не лише росіяни за національністю, а й буряти, татари, дагестанці, чеченці, навіть українці етнічні є серед окупантів, не лише росіяни. Є ж і у нас багато людей, які носять вишиванку й говорять українською, а держава від них добра не бачила. Той же Шуфрич, для прикладу.

Злам свідомості відбувся в країні колосальний. Буквально в переддень ескалації війни ми говорили з друзями – і ніхто не міг повірити, що може тут така бійня, що бомбитимуть мирні міста. Ви щось передбачали?

Ната Недіна, солістка: Ми теж не могли цього уявити, тому що в таке не можливо було повірити.

Ви з колегами залишилися в Полтаві, працюєте – за цей час написані й представлені глядачам до десятка кліпів: «Горить Москва», «Імперія розвалиться», «Чорнобаївка», які в ютюбі набрали мільйонні перегляди, як ця вся краса творилась?

Денис Супруненко, соліст групи «Діти Фрістайла»: Пісні творилися колективно. Ми не просто так в описі вказуємо, що слова всього нашого колективу, бо долучився кожен. І це робить ці тексти живими, драйвовими, актуальними. Це наші думки вголос. Наша позиція, яка й лягала в основу пісень. Драйвові, бо саме це нині потрібно для підняття настрою й бойового духу!

Анатолій Розанов: Я просив потім вже Дениса щось написати, а він вирішив, що краще таки творити в режимі «всі разом», бо так енергетика потужніша. Навіть я щось додаю, хоча не говорю українською, мови не знаю. Ну, як не знаю, розумію, звісно, майже все життя прожив у Полтаві.

«Імперія розвалиться», як на мене класний месендж! Чиє творіння?

Анатолій Розанов: Це по суті, народна творчість – репортаж з цим заголовком в інтернеті був, а хлопці потім пісню довкола нього дописали. Так і вийшло. Тепер приєдналась Наталя, приїхала з Румунії, куди в перші дні вивезла дітей з-під обстрілів у Одесі. Але довго бути вдалині від України не змогла, повернулась, щоб включитися в роботу. Але вона сама розповість.

Ната Недіна, солістка: Хочу висловити велику вдячність всім, хто прийняв нас у Румунії. Далі їхати я й не думала, хотіла за першої ж нагоди повернутись. Все було добре, але там ми були не вдома. Хоча румуни чудово нас прийняли, і навіть влаштували благодійні концерти на підтримку України, в яких я теж виступала, хоча й не звично було без групи й підтримки хлопців. Україна – моя земля, країна, батьківщина, і я не уявляю себе без неї! Кожного дня вирішувала, може сьогодні вже можна повертатись? Але й не виїхати, коли діти плачуть від сирен і вибухів, а моя мама хапається за серце, було не можливо. Мої, по суті, діти війни – народились в Криму в 2013му, а потім я з ними крихітними виїхала до своєї рідної Одеси, і ось тепер змушена була вивозити їх з Одеси, яку обстрілювали, до Румунії. Та буквально вчора приїхали до гостинної Полтави, яка завдяки роботі у групі «Фристайл», стала для мене другим домом. Хлопці жартують, що я в них «Наталка-полтавка родом з Одеси».

Боляче, стосовно рідні з росії, адже вони нас вважають зазомбованими. Нас. Хоча бомблять, катують і вбивають теж нас. «А це вам за Донбас!» Як, за Донбас? Наш вами окупований Донбас? У них абсолютний хаос в головах. І це не одна рідня так реагує, а масово. На жаль і біль, але їм нас не шкода.

Більшість пісень з основного репертуару ви зараз перекладаєте українською?

Анатолій Розанов: Про це краще розкаже Сергій Кузнецов, адже саме він пише тексти й займається їх адаптацією українською мовою. Але є твори, які не можливо адаптувати. Не можу уявити «Ах, какая женщина» в перекладі, наприклад. І пробувати щось змінювати в таких випадках не будемо.

Сергій Кузнецов, поет: Ми працюємо – і у нас виходить. Це ж наш матеріал, тому вирішили й робимо. Щось вже вдається, а з поверненням із-за кордону Нати робота піде ще жвавіше, будемо працювати вже з вокалом. Перекласти ж потрібно так, щоб це звучало і чіпляло емоційно!

На вашу думку, якою буде перемога України? Окуповані території повернуться до складу України?

Анатолій Розанов: Думаю, повернуться. Не знаю коли, але обов’язково. Скільки часу на це піде – багато. Чи буде важко – дуже важко. Чи відбудуємо ми державу сильною й успішною – не маю жодного сумніву. Ось в цій успішній, оновленій, мирній Україні захочуть жити кримчани й мешканці Донеччини й Луганщини. Зараз час зброї, але за цим прийде час будівництва й відновлення.

Сергій Ганжа, соліст: Думаю, що висловлю думку всіх, ми дуже чекаємо на перемогу! Потрібно, аби Україна перемогла, адже це буде найбільша перемога нашого народу. Тоді всі зможуть повернутися до нормального життя. А сьогодні молимо Бога за наших захисників! У мене багато друзів на війні в найгарячіших місцях, полтавчан, кременчужан, миргородців. Дехто загинув – і серце розривається від кожної втрати. Але я впевнений, що ЗСУ виборють мир для України! Аби тільки повернулись хлопці живими! Слава Україні!

У розмові взяли участь:

Анатолій Розанов, продюсер і композитор групи «Фристайл»

Сергій Курнецов, поет і клавішник

Ната Недіна, солістка

Сергій Ганжа, соліст і гітарист

Анатолій і Денис Супруненки, вокал, гітара

Володимир Галаган, вокал, гітара, клавішні

Ігор Лаврик, вокал, ударні

В’ячеслав Самсонов, відеограф групи, режисер кліпів

Марія Бойко

Фото – В’ячеслав Самсонов

Система Orphus Поделиться на fb