Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські медики звернуться до Президента з пропозицією змінити дату професійного свята

24 травня в Полтавському державному медичному університеті відбулося засідання Регіональної ради Полтавської області “Відзнаки за професіоналізм та милосердя “Орден Святого Пантелеймона”.

Голова Регіональної ради Валерій Похилько запропонував, щоб згідно з механізмом, запропонованим виконавчим комітетом, до Дня українського медика провести нагородження медичних працівників, працівників фармації, благодійників та волонтерів, які виявили себе під час війни.

Також Регіональна рада розглянула ініціативу про зміну назви та перенесення дати відзначення дня медичного працівника. Підтримано рішення звернутися до Президента України щодо запровадження святкування “Дня українського медика” 9 серпня, у День Святого Пантелеймона.

Щорічні заходи в третю неділю червня були започатковані ще за Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 жовтня 1980 року. З того часу, тією чи іншою мірою, українці шанують медиків у визначену дату спільно з росією, білоруссю та іншими країнами, що були у складі союзу.

Пропозиція зробити 9 серпня Днем Українського Медика висувається не перший рік, але тепер стала як ніколи актуальною. Відданість своїй професії, милосердя, професіоналізм та служіння своєму народові – усе це про українських медиків і їхній самовідданий подвиг під час боротьби з епідемією та допомога воїнам і цивільному населенню в цій кривавій війні за наше майбутнє.

Ураховуючи вже традицію в нашій країні в День Святого Пантелеймона відзначати найкращих медиків було запропоновано, як один із варіантів, розглянути дату 9 серпня або 27 липня за юліанським календарем. Відповідне звернення до Президента буде підготовлене сформованою робочою групою в найближчий час.

Марія Бойко

Фото: ПДМУ

Система Orphus Поделиться на fb