Полтавська “Ворскла” зіграє у Лізі Чемпіонів, – капітан
Володимир Чеснаков вважає, що Полтава спроможна вперше у власній історії прийняти матчі найвідомішого клубного турніру Європи.
Про це він розповів журналісткам FanDay.
«Одне з перших, що треба зробити (гостям, які завітають до Полтави) – це відвідати матч Ворскли у Лізі Конференцій, чи Лізі Європи, а можливо й Ліги чемпіонів у найближчі роки, коли все відновимо», – зізнався футболіст.
Полтавська «Ворскла» ще ніколи у своїй історії не грала у Лізі Чемпіонів. Найкращий результат у єврокубках – виступи у груповому турнірі Лізі Європи (2011 та 2020 роки).
Читайте також: УЄФА призначив суддів на фінали єврокубків
Ліга чемпіонів УЄФА (англ. UEFA Champions League) — щорічний футбольний турнір, що проводиться поміж європейськими клубами, які найбільш успішно виступили в національних чемпіонатах попереднього сезону. Турнір запроваджено УЄФА.

Дебютний розіграш найпрестижнішого європейського клубного трофею стартував через місяць після першого Конгресу УЄФА, який відбувся 2 березня 1955 року у Відні. Цікаво, що ідея організації Кубка чемпіонів народилася аж ніяк не в самому футбольному союзі.
Перші п’ять трофеїв дісталися мадридському «Реалу». Іншим клубам пізніше також вдавалися вражаючі серії — «Аякс» і «Баварія», наприклад, вигравали «кубок з великими вухами» тричі поспіль. У той же час говорити про чиєсь довгострокове домінування в найпрестижнішому єврокубку все-таки не варто. Так, на свій четвертий титул після ударного відрізку на початку 1970-х амстердамці чекали 22 роки. А перемога «Реала» в 1998-му стала першим тріумфом мадридців після 32-річної паузи. Мюнхенці ж, здобувши перемогу над «Валенсією» у фінальній серії післяматчевих пенальті сезону — 2000/01, перервали 26-річне очікування четвертого трофею.
Окремої згадки, напевне, заслуговують і чотири перемоги «Ліверпуля» в період з 1977 по 1984 роки, тому що всі вони були здобуті чотирма практично різними складами. У 2005 році червона ліверпульська зірка знову зійшла на європейському небосхилі. У неймовірному за напруженням вирішальному поєдинку проти італійського «Мілана» англійці зуміли відіграти три м’ячі, а в серії післяматчевих пенальті схилили шальки терезів на свій бік.