Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська філармонія влаштувала святкове дійство до Дня вишиванки

19 травня на Театральній площі гостей зібрав мистецький захід Полтавської філармонії «Моя Вишиванка – душа України!»

Перехожі з цікавістю зупинялись, озираючись на перформанс зі старовинними рушниками (найстарішому близько 150 років),  під якими потрібно було пройти, загадуючи бажання. І люди йшли – до добра, до надії, до віри в перемогу, до радості весни, до музики й чудових голосів полтавських артистів.

У концертній програмі взяли участь: тріо «Вишиванка», заслужена артистка України Тетяна Садохіна, заслужений артист України Микола Гармаш, пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава», солістки Марина Ткаченко та Лариса Борисенко, гурт «Краяни», долучитися запросили Жанну Лтавську. Режисером події стала заслужений працівник культури України Лариса Семеняга, а об’єднала артистів і глядачів ведуча Катерина Кібенко.  

Зачарував красою всіх присутніх показ колекції вінків Ірини Григорової у поєднанні з колекцією старовинних вишиванок центру «Століття краси» (керівник Ольга Агеєва).

 «Стефанія мамо, мамо Стефанія

Розквітає поле, а вона сивіє

Заспівай мені, мамо, колискову

Хочу ще почути твоє рідне слово….» – лунало лейтмотивом перформансу. Хореографічну постановку здійснила Марія Білько.

«Народ існує, поки існує його мова, звичаї та традиції – те особливе, що вирізняє його серед інших народів. В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто, забув звичаї своїх батьків, крається людьми й Богом. Зроду-віку існував тісний взаємозв’язок: батьки передавали в спадок своїм дітям навички до праці й поведінки та добру пам’ять про себе; діти ж зобов`язані були дотримуватись і розвивати родовідні звичаї. Кожна родина має дотримуватися заповітів батьків і дідів: ґрунтовно знати рідну мову, вивчати історію народу й родоводу, жити за принципами народної моралі. Моя родина завжди дбає про пам’ять предків, зберігаючи величезну колекцію рушників мами, бабусь та тіток. Саме ці рушники були задіяні в перформансі. Ось і я вирішила створити колекцію суконь під назвою «Мережка» в память про  моїх батьків , розуміючи, що збереження народних традицій-запорука гідного майбутнього! Україні бути!» – розповіла про підготовку до перформансу з вишиванками майстриня й волонтерка Ірина Григорова.

Марія Бойко

Фото – Ігор Лотиш 

Система Orphus Поделиться на fb