Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавська дитяча художня школа готує ювілейну виставку випускників

Полтавська дитяча художня школа заснована у 1962 році. В цьому році ПДХШ відзначить ювілей – 60-ти річчя закладу, який вивчив та виховав багатьох митців, відомих не тільки на теренах нашої Батьківщини. Майстри-педагоги мали багато планів – виставки, пленери, майстер класи, урочистості. Але… Ранок 24 лютого приніс трагічну новину, яка повністю змінила всі плани, надії, сподівання, все наше життя. Ця війна забрала життя викладача Полтавської дитячої художньої школи, члена Національної спілки художників України, талановитого митця Святослава Івановича Пашинського, який добровольцем відправився захищати рідну країну. Вона принесла горе чи не в кожну українську родину.

Незважаючи на всі ці події, викладачі, учні та батьки об’єдналися для успішного завершення навчального року. Під керівництвом Ірини Шрамко, Ірини Мотилевич, Анни Назаренко, Валентини Тарасенко, Лідії Орел вихованцями майстерно виконані батики, живописні композиції, вітражі, графічні та живописні натюрморти, колажі, текстильні аплікації. Роботи зі скульптури учні починали виконувати під керівництвом Святослава Пашинського, завершували разом з Андрієм Тарасенком.

На виставці «То ж ми – українці! В найтяжчу негоду незламні серця і міцні почуття!», яку планують відкрити 28 травня в Полтавському художньому музеї будуть представлені гіпсові рельєфи, керамічні панно, об’ємно-просторові скульптури. Тобто виставка об’єднає всі напрямки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, за якими працює школа. Всього у експозиції представлено 138 робіт, виконані на високому художньому рівні.

Багато учнівських творів присвячено рідній Батьківщині, її видатним постатям, її символам, її перемозі. Учні зазначають, що натхненням для їхньої творчої праці стали захисники та захисниці України, волонтери, які допомагають у тилу, лікарі, надзвичайники, вчителі, всі українські громадяни, які кожен на своєму місці наближають найбажаніше – перемогу України!

Фото – ПДХШ

Система Orphus Поделиться на fb