Ви тут:
Суспільство Україна 

Під час війни можуть бути форс-мажори, – Шмигаль про дефіцит на АЗС

Дефіцит пального на українських АЗС пов’язаний з наслідками війни. Російські удари знищили Кременчуцький нафтопереробний завод, до того ж пошкодили логістичні мережі.

Про це розповів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю РБК-Україна.

“Зараз ми завозимо бензин і дизельне пальне, стратегія у нас є. Але зараз у нас залишився лише західний кордон, і логістика дуже ускладнилася. Фактично немає Кременчуцького НПЗ, який брав на себе центральну і східну Україну в логістичному забезпеченні. Логістичне плече тепер сформувалося на західному кордоні, куди нафтопродукти потрапляють з європейських портів, фактично забезпечуючи всю територію України”, – пояснив він.

Глава уряду зазначив, що через це логістика постачання пального дуже змінилася і, як наслідок, дуже ускладнилася і здорожчала. 

“Зараз ми ведемо перемовини, формула визначення максимальної торгової націнки для трейдерів лишається, ми дуже уважно дивимося, скільки коштує доставка. Декілька гривень може бути різниця у ціні, але дефіцит буде перекриватися”, – зазначив він.

За словами Дениса Шмигаля, наразі влада працює над тим, що надолужити дефіцит пального. Зокрема, ведуться переговори з оптовими постачальниками та ввозиться достатня кількість пального в Україну.

“Думаю, що найближчим часом, як і обіцяло Міністерство економіки, ситуація виправиться. Це не означає, що під час війни не може бути форс-мажорів. Можуть бути, треба бути свідомими щодо цього, спокійно до цього ставитися, не панікувати”, – резюмував він.

Нагадаємо, 2 квітня окупанти масовано обстріляли Кременчуцький НПЗ і навколишні склади паливно-мастильних матеріалів. Внаслідок обстрілу інфраструктура підприємства була знищена, завод припинив працювати.  А 25 квітня окупанти випустили дев’ять ракет, які вдарили по Кременчуцькій ТЕЦ та нафтопереробному заводу. Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін також говорив, що причинами дефіциту пального є зміна логістичних шляхів (відомо, що українські порти закриті) та знищенням окупантами Кременчуцького нафтопереробного заводу.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb