Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Організатор Євробачення вперше прокоментував скандал із підрахунком голосів журі

Шість національних журі, по суті, розподілили між своїми країнами найвищі оцінки за підсумками другого півфіналу Євробачення-2022 у Турині. Серед цих країн – Азербайджан та Грузія.

Організатор Євробачення повідомив причину, через яку в другому півфіналі та у фіналі конкурсу, що відбулися відповідно 12 та 14 травня, було анульовано результати голосування національних журі з шести країн – Азербайджану, Грузії, Польщі, Румунії, Сан-Марино та Чорногорії.

Журі з цих країн – за незначним винятком – розподілили між собою найвищі бали за підсумками другого півфіналу.

Читайте також: Kalush Orchestra продасть статуетку з Євробачення для допомоги ЗСУ

Такий результат різко відрізнявся від підсумків голосування суддів із 15 інших країн, які оцінювали виступи учасників другого півфіналу. Ці журі не дали п’яти з названих країн місця навіть у першій вісімці, що дозволило Європейській мовній спілці засумніватися в чесності голосування. Більше того, чотири із цих шести країн опинилися наприкінці рейтингу, складеного за підсумками голосування 15 інших національних журі.

Згідно з правилами конкурсу, результати голосування журі з Азербайджану, Грузії, Польщі, Румунії, Сан-Марино та Чорногорії були анульовані та замінені на агреговані, тобто складені за сукупністю підсумків голосування журі інших держав. Як вказує Європейська мовна спілка, “враховуючи безпрецедентний характер порушень”, підсумки голосування журі з шести країн, що проштрафилися, були визнані недійсними не лише у другому півфіналі, а й у фіналі Євробачення-2022.

Конкурс у Турині цього року виграв український гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania. Німеччина посіла останнє місце. Білорусь та Росію від участі у Євробаченні усунули. З шести країн, які порушили правила голосування, Грузія, Сан-Марино та Чорногорія не вийшли у фінал, а Польща, Азербайджан та Румунія посіли на конкурсі відповідно 12-те, 16-те та 18-те місце.

Система Orphus Поделиться на fb